Wiadomości Branżowe

Akademia Rynku Ubezpieczeń zaprasza na nowe studia podyplomowe na Uczelni Łazarskiego

Ubezpieczenia to perspektywiczny sektor gospodarki, który rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie. W związku z tym wzrasta zapotrzebowanie na coraz szersze kompetencje osób pracujących w tej branży. W odpowiedzi na lukę na rynku edukacyjnym, rozpoczyna się rekrutacja na nowy, specjalistyczny kierunek studiów podyplomowych – prawo ubezpieczeń, na które zaprasza Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego. Nabór kandydatów potrwa do końca września a kierunek ruszy w październiku 2014 roku.

Program unikalnych, wysoce wyspecjalizowanych studiów podyplomowych „Prawo ubezpieczeń” ma charakter modułowy. Pierwszy moduł stanowią zagadnienia obowiązkowe, takie jak podstawy ubezpieczeń, umowa ubezpieczeniowa oraz podstawy prawa zobowiązań i odpowiedzialności odszkodowawczej. W ramach drugiego modułu słuchacze mają możliwość wyboru dwóch z pięciu zagadnień fakultatywnych, które skomponowane zostały tak, by zapewnić każdemu z nich program na miarę indywidualnych potrzeb. W trakcie dwóch semestrów spędzonych na Uczelni Łazarskiego poszerzyć można swoją wiedzę odnośnie planowania i tworzenia produktów ubezpieczeniowych oraz ich zastosowania w relacjach z pośrednikami, ubezpieczonymi i poszkodowanymi.

- Nowy kierunek oferowany przez nasze Centrum Kształcenia Podyplomowego to propozycja przede wszystkim dla profesjonalistów, posiadających już doświadczenie na rynku ubezpieczeń i chcących poszerzyć kompetencje. Naszym głównym celem jest dostarczenie sektorowej, wszechstronnej wiedzy, która umożliwi słuchaczom dalszy rozwój zawodowy. Poparta jest ona aspektami praktycznymi, niezbędnymi do jej stosowania w codziennej pracy. Zwracając się do specjalistów, należy również mówić ustami specjalistów, zatem dołożyliśmy starań, by wśród grona wykładowców znaleźli się wieloletni, doświadczeni praktycy – podkreśla Marcin Janicki, kierownik studiów.

W zależności od specyfiki pracy i obowiązków, z którymi na co dzień radzą sobie pracownicy branży ubezpieczeniowej, studia „Prawo ubezpieczeń” dostarczyć mogą wiedzy m.in. z zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, mienia, ubezpieczeń finansowych i przewozowych, reasekuracji, likwidacji szkód. Co więcej, słuchacze będą mieli możliwość zapoznania się z międzynarodowym rynkiem ubezpieczeń i odniesienia jego realiów do rynku rodzimego.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji oraz pełny program studiów znaleźć można na stronie: http://ckp.lazarski.pl/studia-podyplomowe/akademia-rynku-ubezpieczen/studia-podyplomowe-z-zakresu-prawa-ubezpieczen


dostarczył infoWire.pl
Źródło Espresso 77 Communications / martabarlak.com. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts