Dlaczego należy uczyć umiejętności finansowych (fundament)

Dlaczego należy uczyć umiejętności finansowych (fundament)

autorem artykułu jest Piotr Bacainvestments
To tak jak z sadzeniem drzewa, przez lata podlewamy je, aż pewnego dnia ono nie potrzebuje już tego. Jego korzenie wzrosły wystarczająco głęboko w ziemię.

Wtedy drzewo dostarcza nam przyjemnego cienia.Podobnie jest z posiadaniem wiedzy finansowej. Wtedy nasz majątek rośnie automatycznie o wiele wyprzedzając inflację. Aktywa są wystarczająco wielkie by same rosły.Dzisiaj żyjemy w czasach większych i szybszych zmian. Zbyt wiele ludzi skupia się za bardzo na pieniądzach (stoją w miejscu) A nie na największym bogactwie jakim jest edukacja.

Większość ludzi nie uzmysławia sobie tego, że w życiu nie chodzi o to, ile pieniędzy się robi, tylko o to ile się zachowa.

Wszyscy słyszeliśmy opowiadania o ludziach wygrywających na loterii, którzy byli biedni i nagle się wzbogacili, a następnie znów byli biedni. Wygrywają miliony i wkrótce są znów tam skąd wystartowali. Przytoczyć można też historyjkę zawodowych sportowców, którzy w wieku 25 lat zarabiają miliony dolarów na rok, a śpią pod mostem w wieku 34.Wielu ludzi pyta „Jak powinienem zacząć, aby być bogatym”Odpowiem Ci na to pytanie, tak jak im odpowiadałem.„Jeśli chcesz być bogaty musisz mieć umiejętności finansowe”Aby po mistrzowsku opanować potrzebę posiadania umiejętności finansowych, zacznij od fundamentu, od pierwszego kroku, to już zależy od Ciebie, jak to zrobisz i czy chcesz i czy jesteś w stanie.

Jeżeli zamierzamy wybudować wieżowiec Empire State Building, najpierw musimy wykopać głęboką dziurę i położyć silne fundamenty. Jeśli zamierzamy budować domek letniskowy – wszystko co trzeba zrobić to wylać płytę betonową grubości 15cm. Większość ludzi na swojej drodze do bogactwa próbuje zbudować wieżowiec na płycie z betonu grubości 15cm.

Nasz system szkolny był utworzony w erze agrarnej, wciąż wierzymy w domy bez fundamentów. Ciągle w użyciu jest gliniana podłoga, więc dzieci kończące szkołę w zasadzie nie znają podstaw umiejętności finansowych.Naucz się tworzyć silny fundament finansowy.


& Blog – jak osiągnąć niezależność finansową

Twoja droga do wolnoiści finansowej- niezależność finansowa


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy