Dlaczego warto się dokształcać?

Dlaczego warto się dokształcać?
Dlaczego warto się dokształcać? autorem artykułu jest Serhij Petryczenko Wiedza zdobyta dzięki wykształceniu staje się potęgą wtedy tylko, jeśli zostanie użyta do realizacji dokładnie określonego

Dlaczego warto się dokształcać?

autorem artykułu jest Serhij Petryczenko



hand_with_clipboard
Wiedza zdobyta dzięki wykształceniu staje się potęgą wtedy tylko, jeśli zostanie użyta do realizacji dokładnie określonego celu. Tylko mając określony cel i dokładny plan jego osiągnięcia, ustalisz, jakiej wiedzy potrzebujesz i gdzie będziesz tej wiedzy szukał.



Nie wystarczy raz ukończyć szkołę, nawet wyższą uczelnie, żeby być dobrym w swoim zawodzie.

Szkoła daje ogólne wykształcenie, natomiast specjalistyczną wiedzę, niezbędną do bycia dobrym w swoim fachu każdy zdobywa sam.





Dzięki dotacjom ze środków Unii Europejskiej wiele firm i uczelni w Polsce prowadzi bezpłatne szkolenia i kursy, dające możliwość podnoszenia kwalifikacji lub opanowania nowego zawodu. Mogą z nich skorzystać m. in. nauczyciele, bezrobotni, osoby odchodzące z rolnictwa, kobiety mieszkające w małych miejscowościach. Lista grup zawodowych i społecznych jest dużo szersza, warto zatem poszukać odpowiedniej propozycji dla siebie.



Inny sposób kształcenia się, szczególnie przydatny dla tych, co nie mają możliwości uczęszczać na uczelnie, to nauka na odległość.

W dobie Internetu staje się on coraz bardziej powszechny.

Powstał nawet nowy termin: e-learning.



Ciekawe, że sam pomysł kształcenia się na odległość wcale nie jest nowy.

Oto co pisze dr Napoleon Hill o kursach korespondencyjnych w swojej książce

„Myśl i bogać się”, wydanej jeszcze w 1937 roku.



„Naukę korespondencyjną można podjąć w każdym miejscu, do którego dociera poczta. Szkoły korespondencyjne oferują kursy w zakresie wszystkich przedmiotów, których można uczyć na odległość. Zaletą takich kursów jest elastyczność programu studiów pozwalająca na naukę w wolnym czasie. Poza tym ich uczestnicy z reguły mają możliwość skorzystania z konsultacji (pod warunkiem, że starannie wybiorą szkołę), które bywają bezcenne dla ludzi poszukujących wiedzy specjalistycznej. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz czerpać korzyści z tego źródła.”





Nie zależnie od tego, jaką drogę edukacji wybierzesz, pamiętaj, że sama wiedza, nie poparta praktycznym działaniem, beż dążenia do celu, któremu ma służyć, nie wiele warta.




A to już wiesz?  Duży plus w Netii - TV i internet przez pół roku za 1 zł/miesiąc






Serhij Petryczenko

Wiejskie rozkosze


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#studia korespondecyjne #kursy dla bezrobotnych kraków 2011 #studia dla bezrobotnych 2011 #bezpłatne studia 2011 #bezpłatne szkolenia bydgoszcz 2011 #dotacje unijne 2011 #staże unijne 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy