Ciekawostki

Dlaczego większość ludzi woli psy niż koty czyli wizerunek w praktyce

Dlaczego większość ludzi woli psy niż koty czyli wizerunek w praktyce

autorem artykułu jest Daniel Bordmanbialy-kotek
Prowadząc dzisiaj zajęcia usłyszałem zdanie, że większość ludzi lubi bardziej psy niż koty gdyż psy bardziej żywiołowo reagują na ludzi. Machają ogonem, podnoszą uszy po nich widać, że się cieszą. A koty zaś ukrywają swoje prawdziwe emocje, a właściwie pokazują je ale są one bardziej stonowane. Tak odbieramy zwierzęta. Pytanie jak to się ma do ludzi.

Bądź jasnowidzem

Lubimy gdy, jesteśmy w stanie odczytać innych. Któż z nas nie chciałby wiedzieć co tak naprawdę nasi rozmówcy myślą o tym co mówimy. Chcielibyśmy mieć dar jasnowidzenia i odgadywać nie tylko nastroje innych ale także ich myśli. Może się więc zdziwisz jeśli powiem, że tak naprawdę po części mamy takie umiejętności. Potrafimy czytać z twarzy, oczu, postawy ciała. Wiemy kiedy człowiek jest zły lub jego twarz wyraża zadowolenie. Problem pojawia się wtedy gdy mamy do czynienia z osobą, która nie wysyła żadnych sygnałów lub są one bardzo szczątkowe.

Twarz księgą wiedzy

Spotkałem się dzisiaj z osobą która mimo tego, że jest świetnym fachowcem w swojej dziedzinie ma problemy z szybkim nawiązywaniem kontaktów. Dlaczego tak się dzieje w jej przypadku? Rozwiązaniem jest właśnie twarz i wyrażanie emocji. Można zapytać co było tego przyczyną, czemu niektórzy nie potrafią okazywać emocji? Powiem tak: mnie to nie obchodzi. Nie jest najważniejsze to czym to było spowodowane ale co trzeba zrobić by to zmienić. Ważniejsza jest przyszłość niż przeszłość.

Dlatego by ułatwić w przyszłości życie trzeba trochę “uelastycznić” twarz. Czemu? Dlatego, że umiejętność którą posiada może się przydać w negocjacjach jednak już przeszkadza w życiu codziennym. Tak, tak. Zawsze taki sam wyraz twarzy zarówno gdy mówi się o rzeczach wesołych czy ważnych jak i smutnych lub obojętnych jest czymś okrutnym dla innych. Powoduje to poczucie dyskomfortu u drugiej osoby. Tak jak pisałem wcześniej, każdy lubi wiedzieć co myśli “przeciwnik” a w tym przypadku jest to niemożliwe.

Przebywając z osobą, która nie wyraża – a właściwie nie pokazuje emocji, bo we wewnątrz je przeżywa, uczucie dyskomfortu jest dość duże. Czując się dziwnie nie chcemy z nią przebywać a to powoduje, że ona się zamyka także nas. I tak powstaje błędne koło. Będne koło wzajemnych frustracji, oskarżeń i nieporozumień. A to wszysztko powoduje kamienna twarz.

Czas na zmiany

Chcąc zmienić taki wizerunek pracuje się etapami. Trzeba jednak zacząć od pracy nad właściwymi mięśniami twarzy, rozbudzając je a następnie nauczyć w jakich sytuacjach jak mają reagować. Dzięki temu możemy znacznie ograniczyć ten problem. Później trzeba te mięśnie skoordynować i wypracować “pozytywne miny”. Trzeba pamiętać, że wszelkie napięte mięśnie twarzy będą odbierane przez innych jak atak a asymetria jak brak wiarygodności.

PS.

Jak poderwać kobietę

Podpowiem jeszcze jedną rzecz. Dotyczy to głównie facetów, którzy chcą lepiej nawiązywać kontakty z kobietami. Czy wiesz, że kobiety mają o wiele bogatszą mimikę twarzy? Dlatego jeśli chcesz znaleźć z nimi wspólny język rozbuduj swoją mimikę. Zobaczysz to działa!
Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

hastagi na stronie:

#biały kot #białe koty #biały kotek #psy i koty #koty i psy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #enia   #trwa   #wej   #zako