Wiadomości Branżowe

Drukuj bezpośrednio ze smartfona na nowych drukarkach Samsung NFC

Teaser

Pierwsza na rynku drukarka laserowa z modułem komunikacji bliskiego zasięgu NFC oraz nowe urządzenia NFC z serii Xpress C410W, umożliwiają łatwe drukowanie wysokiej jakości zdjęć i dokumentów bezpośrednio ze smartfona.

Rodzina Xpress C410W obejmuje kolorową drukarkę laserową C410W, urządzenie wielofunkcyjne C460W z funkcją kolorowego druku laserowego, kopiowania i skanowania, a także urządzenie wielofunkcyjne C460FW z możliwością kolorowego druku laserowego, kopiowania, skanowania oraz faksowania dokumentów. Urządzenia z serii C410W zaprojektowano specjalnie z myślą o stosowaniu w domach i małych biurach, gdzie druk bezpośrednio ze smartfona jest najbardziej przydatny. Trzy modele charakteryzują się prędkością wydruku do 18 stron na minutę w trybie czarnobiałym i 4 stron na minutę w trybie kolorowym.

Projektując najnowsze urządzenia drukujące kierowaliśmy się zauważalną wśród użytkowników potrzebą drukowania zdjęć i dokumentów bezpośrednio z poziomu telefonu – powiedział Joosang Eun, wiceprezes zespołu ds. strategii i marketingu w Samsung Printing Solutions. Seria Xpress C410W z obsługą komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) doskonale pokazuje, że Samsung jest pionierem na rynku drukowania mobilnego i technologii NFC, a jednocześnie dowodzi naszego zaangażowania w obszarze prac badawczo-rozwojowych i projektowania rozwiązań poprawiających komfort użytkowania. Będziemy stale poszerzać ofertę urządzeń do druku mobilnego z obsługą NFC, z uwzględnieniem potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw.

Łatwiejsze drukowanie mobilne
Drukowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Urządzenia z serii Xpress C410W łączą się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi, oferując szybkie, wygodne i zintegrowane drukowanie, nawet jeśli żyjemy w nieustannym biegu. Można teraz łatwo i bezpiecznie drukować zdjęcia, dokumenty, wiadomości tekstowe i zawartość stron internetowych po prostu przykładając smartfon do drukarki. Uproszczono też proces skanowania i faksowania – użytkownik może zsynchronizować kontakty zapisane w smartfonie z bazą drukarki.

Aplikacja Samsung Mobile Print umożliwia wydruk praktycznie każdego rodzaju dokumentu – od plików PDF aż po dokumenty Microsoft Office (m.in. arkusze kalkulacyjne Excel i prezentacje PowerPoint) – bezpośrednio ze smartfona.

Z zalet urządzeń Xpress C410W mogą korzystać nawet ci użytkownicy, których smartfony nie obsługują funkcji NFC ani nie posiadają aplikacji Samsung Mobile Print App, ponieważ istnieje możliwość zastosowania opcji Google Cloud Print. To rozwiązanie pozwala drukować pliki z dowolnie wybranego miejsca, za pośrednictwem smartfonu podłączonego do sieci.

Ponadto, właściciele smartfonów Samsung GALAXY i tabletów GALAXY Tab mogą korzystać z dodatkowych możliwości związanych z wydrukiem zdjęć z galerii, dokumentów, poczty elektronicznej i stron internetowych.

Prosto i bez komplikacji
Proces instalacji bezprzewodowych drukarek często obejmuje wiele etapów – uwzględnia podłączenie drukarki i ustanowienie klucza sieciowego. Tymczasem w przypadku urządzeń Samsung z serii Xpress C410W cała instalacja to zaledwie trzy proste kroki – bez konieczności łączenia drukarki z komputerem przez USB.

Użytkownik może korzystać z funkcji "One Touch Eco Button" i "Easy Eco Driver" w celu pracy w trybie "Eko", co pozwala obniżyć koszty eksploatacji drukarki nawet o 20 procent. Funkcję "Easy Eco Driver" wyróżniono w roku 2012 nagrodą Buyers Lab jako "Szczególne osiągnięcie w dziedzinie innowacyjności".

Nowa seria oferuje też funkcję "Easy Printer Manager", ułatwiającą użytkownikom w domach i małych biurach zarządzanie oprogramowaniem bez potrzeby specjalistycznego zarządzania od strony informatycznej. Użytkownik może samodzielnie monitorować stan pracy drukarki, w tym komunikaty o błędach, zapas papieru, ilość tonera oraz informacje o zablokowaniu papieru w drukarce.

Unikalne kolory i stylistyka
Unikalna technologia RECP (Rendering Engine for Clean Page) stworzona przez Samsung gwarantuje profesjonalną jakość wydruku z wyraźnym tekstem i przejrzystymi zdjęciami, a polimeryzowany toner skutecznie uwypukla kolorystykę druku na błyszczącym papierze.

Nową kolorową drukarkę laserową Samsung z obsługą NFC – podobnie jak pozostałe urządzenia wielofunkcyjne – wyróżniono prestiżową nagrodą iF product Design Award 2013 za ergonomię, stylistykę i łatwość obsługi.

Specyfikacja techniczna:

 

C410W

C460W

C460FW

Funkcja

Drukowanie

Drukowanie, kopiowanie, skanowanie

Drukowanie, kopiowanie, skanowanie, fax

Szybkość w trybie czarno-białym

Do 18 str./min. w formacie A4

Szybkość w trybie kolorowym

Do 4 str./min. w formacie A4

Procesor

300 MHz

Podwójny: główny 533 MHz i pomocniczy 150MHz

Pamięć

32 MB

128 MB

Rozdzielczość

Do 2400 x 600 dpi efektywnie (600x600x2bit)

Wyświetlacz

X

2-wierszowy LCD

Pojemność podajnika

Kaseta na 150 arkuszy

Pojemnik odbiorczy

50 arkuszy drukiem do dołu

Toner czarny

Średnia wydajność: 1500* standardowych stron

(drukarka dostarczana z zasobnikiem startowym na 700 stron)

Toner kolorowy

Średnia wydajność: 1000* standardowych stron

(drukarka dostarczana z zasobnikiem startowym na 500 stron)

 

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

O firmie

Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

 

 

 

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts