Wiadomości Branżowe

Ericsson uruchomi globalną platformę wideo dla firmy Telefónica Digital

  • Ericsson będzie głównym integratorem systemu Global Video Platform firmy Telefónica Digital
  • Wdroży swoje systemy wspomagające eksploatację i działalność biznesową (OSS i BSS)
  • Zapewni usługi zarządzane i obsługę całej globalnej, heterogenicznej infrastruktury wideo tej firmy

Firmy Telefónica Digital i Ericsson zawarły wieloletnią umowę, na mocy której Ericsson pokieruje integracją i wdrażaniem w różnych krajach platformy wideo nowej generacji dla Telefónica Digital.

Globalna platforma wideo (Global Video Platform — GVP) umożliwi abonentom firmy Telefónica dostęp do usług wideo, takich jak telewizja na żywo, wideo na żądanie i usługi specjalne, za pośrednictwem dowolnej sieci i dowolnego urządzenia.

Platforma ta łączy w sobie różne rozwiązania kilku dostawców, w tym oprogramowanie warstwy pośredniej IPTV, usługi OTT zaplecza oraz systemy cyfrowego zarządzania prawami (DRM) i zarządzania treścią (CMS), co zapewnia abonentom firmy Telefónica wysoką jakość usług wideo. Dział badawczo-rozwojowy firmy Telefónica opracowuje i udostępnia interfejsy użytkownika do GVP.

Vivek Dev, dyrektor działu usług cyfrowych w firmie Telefónica Digital, powiedział: „Chcemy, aby użytkownicy mieli dostęp do treści bez względu na to, czy są połączeni z siecią IPTV, czy OTT (over-the-top), mobilną, czy stacjonarną. Wybraliśmy firmę Ericsson jako głównego integratora ze względu na jej wiedzę i doświadczenie w dziedzinie telewizji i informatyki".

Telefónica, która stawia sobie za cel zapewnienie klientom spersonalizowanych usług wysokiej jakości, będzie wykorzystywać ofertę oprogramowania OSS i BSS firmy Ericsson, co pozwoli zwiększyć efektywność operacyjną i zmodernizować całe środowisko informatyczne. 

Paolo Colella, szef działu doradztwa i integracji systemów w firmie Ericsson, powiedział: „Naszym zadaniem jako głównego integratora systemu jest zapewnienie sprawnego funkcjonowania usług w całym heterogenicznym środowisku. Dzięki naszym usługom zarządzanym globalna platforma wideo gwarantuje stały, wysoki poziom, jakiego oczekują firma Telefónica i jej klienci".

Telefónica prowadzi działalność w 25 krajach. We wrześniu 2012 roku liczba jej klientów zbliżyła się do 314 milionów. Telefónica to jeden z największych na świecie operatorów telekomunikacyjnych, zarówno pod względem kapitalizacji rynku, jak i liczby klientów. Akcje zwykłe firmy są oferowane na giełdzie hiszpańskiej (Madryt, Barcelona, Bilbao i Walencja) oraz na giełdach w Londynie, Nowym Jorku, Limie i Buenos Aires.

 

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy