Wiadomości Branżowe

Ericsson wprowadza na rynek Bowsera – eksperymentalną przeglądarkę mobilną opartą na technologii WebRTC

  • Technologia WebRTC umożliwia komunikację głosową i wideo za pośrednictwem przeglądarek internetowych w czasie rzeczywistym
  • Dzięki nowej przeglądarce programiści mogą eksperymentować z rozwiązaniami mobilnymi
  • Przeglądarkę WebRTC można pobrać bezpłatnie na urządzenia iPhone, iPad i Android

Ericsson Research, dział badawczy firmy Ericsson, przedstawił pierwszą na świecie przeglądarkę do urządzeń mobilnych z obsługą technologii WebRTC o nazwie „Bowser”. Technologia WebRTC została opracowana i jest rozwijana przez organizacje World Wide Web Consortium i Internet Engineering Task Force w celu stworzenia standardowego, zgodnego operacyjnie modelu komunikacji głosowej i wideo w czasie rzeczywistym (real-time communication – RTC), opartego na przeglądarce internetowej i dostępnego bez konieczności instalowania dodatków.

„Uważamy, że w przyszłości technologia WebRTC będzie bardzo ważnym elementem rozwiązań komunikacyjnych w naszej branży” – mówi Kristofer Dovstam, główny specjalista ds. badań w dziale Ericsson Research. „Cieszy nas, że możemy dostarczyć programistom pierwszą wersję naszej eksperymentalnej przeglądarki opartej na tym standardzie”.

Dział Ericsson Research jest aktywnie zaangażowany w rozwijanie standardu WebRTC. Od ponad dwóch lat wdraża oparte na nim prototypowe rozwiązania. Za pomocą przeglądarki Bowser programiści mogą rozpocząć eksperymenty z komunikacją audio i wideo w czasie rzeczywistym w mobilnych aplikacjach internetowych.

Ponadto Ericsson oferuje rozwiązania, które umożliwiają łatwe podłączenie przeglądarek WebRTC do sieci komunikacyjnych opartych na technologii IMS.

Przeglądarka Bowser jest już dostępna do bezpłatnego pobrania w wielu sklepach internetowych z aplikacjami mobilnymi.

 

Więcej o Bowser:

https://labs.ericsson.com/blog/bowser-the-world-s-first-webrtc-enabled-mobile-browser

Zdjęcia i materiały wideo w wysokiej rozdzielczości: www.ericsson.com/press

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzystają ponad 2 miliardy abonentów.

Działamy w 180 krajach i zatrudniamy przeszło 100 000 pracowników. Forma Ericsson założona w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. Firma Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:
www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpolska

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #GOCYCLING   #cej   #jest   #tym