Wiadomości Branżowe

Europejska premiera intuicyjnych notebooków Samsung Chronos i ultrabooków Ultra Serii 7

Podczas Regionalnego Forum Europejskiego 2013 (European Regional Forum), odbywającego się w dniach 2-4 lutego w Monaco, firma Samsung zaprezentowała dwa modele komputerów przenośnych Serii 7. Udoskonalony notebook Chronos Serii 7 to w pełni profesjonalny model o lżejszej i cieńszej od poprzedników obudowie. Natomiast nowy ultrabook Ultra Serii 7 wynosi technologię ultrabooków na wyższy poziom dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej, doskonałej grafice i zaawansowanej obsłudze dotykowej. Nowe intuicyjne urządzenia Serii 7 zapewniają większą mobilność oraz rozszerzone możliwości łączności sieciowej.

Samsung Chronos 770Z5E Serii 7 – profesjonalny, niezawodny, funkcjonalny
Nowy notebook Samsung Chronos zapewnia profesjonalną wydajność w jeszcze cieńszej i lżejszej obudowie od swoich poprzedników, oferując przy tym większą moc przetwarzania. Nowy Chronos  to także oprogramowanie RAMaccelerator, które zwiększa szybkość przeglądania i uruchamiania aplikacji nawet o 150 proc. dzięki wykorzystaniu preinstalowanej pamięci. 10-punktowa matryca dotykowa 15,6” zapewnia wysoki komfort pracy, pozwalając na obsługę urządzenia nie tylko za pomocą touchpada i myszy, ale także poprzez bezpośrednią interakcję z ekranem. W stylowej, aluminiowej obudowie o grubości zaledwie 20,9 mm kryje się zaawansowany, czterordzeniowy procesor Intel i7, nawet do 16GB pamięci operacyjnej, do 1TB pamięci masowej oraz dedykowana, zewnętrzna karta graficzna AMD Radeon 2GB.

Wydajny Samsung Chronos Serii 7 został zaprojektowany dla profesjonalnych użytkowników do intensywnego tworzenia zaawansowanych treści. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Full HD (1920x1080) o jasności 300 nitów, zoptymalizowane głośniki JBL o bogatej barwie dźwięku, a także pojemną baterię, która wystarcza aż do 11 godzin pracy bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Notebook przechodzi ze stanu uśpienia do pełnej wydajności operacyjnej w zaledwie 2, a uruchamia się w niespełna 12 sekund zapewniając błyskawiczny dostęp do wszystkich aplikacji.

Samsung Ultra 730U3E Serii 7 – nowa jakość w segmencie ultrabooków
Jako pierwszy ultrabook w rodzinie Serii 7, Samsung 730U3E Ultra oferuje niezwykłą mobilność i wydajność w ultracienkiej i lekkiej, aluminiowej obudowie. Urządzenie zapewnia wysoką jakość obrazu i zaawansowane funkcje dźwiękowe. Za doskonałą jakość zdjęć i filmów odpowiada matryca 13,3” o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i jasności 350 nitów, oferująca aż 178-stopniowy kąt widzenia. Najwyższej jakości dźwięk to zasługa głośników firmy JBL.

Bateria, pozwalająca na pracę do 8 godzin bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania, umożliwia całodzienną pracę nawet w podróży, a najnowsze procesory Intel Core i5 lub i7 oraz dysk SSD o pojemności 256GB zapewniają moc obliczeniową, która spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 10-punktowy ekran dotykowy i rozruch urządzenia w zaledwie 6 sekund maksymalizują wydajność mobilnej pracy. Urządzenie będzie także dostępne w wersji z obsługą 4G LTE (model dotykowy), co oznacza jeszcze swobodniejszy dostęp do sieci. Łączność z innymi urządzeniami nie będzie stanowić problemu dzięki trzem portom USB 3.0 i portowi LAN, natomiast cienkie gniazdo blokady pozwoli zabezpieczyć urządzenie przed kradzieżą.

Specyfikacja techniczna:

Kategoria

Szczegóły

Model

Seria 7 Chronos 770Z5E

Seria 7 Ultra 730U3E

Ekran

Rozmiar

15,6”

13,3”

Rozdzielczość

Full HD (1920X1080)

Full HD (1920x1080)

Ekran dotykowy

10-punktowy wielodotykowy

10-punktowy wielodotykowy
(opcja fabryczna)

Zasilanie

Czas pracy na baterii

Do 11 godzin

8 godzin

Wymiary

Wymiary

376 x 249,9 x 20,9 mm

324 x 224 x 17,5 mm

324 x 224 x 18,9 mm
(model dotykowy)

Waga

2,35 kg

1,46 kg

1,65 kg (model dotykowy)

 Kolor

Metaliczny

Metaliczny

Wydajność

System operacyjny

Windows 8

Windows 8

Procesor

Intel Core i7 3635QM
(2,40 GHz, 6 MB L3 Cache)

Intel Core i7/i5 ULV

Karta graficzna

AMD Radeon HD 8870M,
2 GB pamięci graficznej
GDDR5 (PowerExpress)

AMD HD8570M
(1GB pamięci gDDR3)

Pamięć systemowa

Do 16 GB
(4 lub 8 GB na płycie)

Do 16GB

Dysk twardy

1TB HDD (maks.)

Port SSD 256GB (maks.)

Multimedia

Efekty dźwiękowe

SoundAlive

SoundAlive

Głośniki

Głośniki stereo JBL 4W x 2
(z wirtualnym wooferem)

Głośniki stereo JBL 2W x 2

Wbudowana kamera

HD 720p

HD 720p

Inne

Porty wejścia-wyjścia

2 x USB3.0, 2 x USB 2.0, HDMI,

HP/MIC, VGA

1 x USB3.0, 2 x USB 2.0, HDMI, mini VGA, HP/MIC

RJ 45, 3 w 1

RJ 45, 3 w 1

Zewnętrzne urządzenia

Podświelana klawiatura, Clickpad

Podświelana klawiatura, Clickpad

Blokada

Gniazdo zabezpieczające

Gniazdo zabezpieczające

 

Uwaga: specyfikacje fabryczne. Wzornictwo i kolory mogą ulec zmianie bez powiadomienia i różnić się od przedstawionych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za błędne lub pominięte informacje. Czas pracy na zasilaniu bateryjnym podano według wyników testu MobileMark, które różnią się w zależności od konfiguracji. Dostępność oraz czas reakcji serwisu gwarancyjnego może się różnić w zależności od kraju, a także wymagać zarejestrowania produktu w kraju nabycia. Użyteczna pojemność może się różnić; MB = 1 milion bajtów, GB = 1 miliard bajtów, TB = 1 bilion bajtów. Część dysku twardego jest zarezerwowana na odzyskiwanie systemu, system operacyjny i preinstalowane oprogramowanie.

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy