Wiadomości Branżowe

InnoFest 2015 odkrywa stylowość i energooszczędność lodówek LG

Podczas odbywającego się w Lizbonie pokazu 2015 LG Innovation Festival (InnoFest) firma LG Electronics (LG) zaprezentowała najnowszą linię energooszczędnych lodówek, które opracowano z myślą o europejskich konsumentach ceniących ekologię. Nowe modele to zaawansowane technologicznie urządzenia, które dostosowano do zróżnicowanych potrzeb użytkowników. Pomimo różnic w konstrukcji oraz funkcjonalności wszystkie lodówki są wygodne w użytkowaniu i zapewniają znacznie mniejsze zużycie energii.

 

Rewolucyjna energooszczędność

Ze względu na wyjątkową wśród urządzeń z funkcją Total No Frost klasę energetyczną A+++-20%, lodówki LG z dolnym zamrażalnikiem zajmują czołowe miejsce pod względem energooszczędności. Jest to możliwe dzięki rewolucyjnej sprężarce Inverter Linear Compressor, w której napęd obrotowy zastąpiono napędem liniowym. Oznacza to, że w sprężarce występuje mniejsze tarcie wewnętrzne, które zwiększa trwałość i niezawodność, jednocześnie zmniejszając hałas. Podczas testów przeprowadzonych przez stowarzyszenie VDE, lodówka LG ze sprężarką Inverter Linear Compressor zużywała o ok. 32% mniej energii niż lodówki z konwencjonalną sprężarką tłokową, co pozwala obniżyć rachunki za elektryczność.  Stowarzyszenie VDE odnotowało też, że lodówka LG pracuje o 25% ciszej, niż lodówka z tradycyjną sprężarką. Ponadto, ze względu na dużą trwałość, sprężarka Inverter Linear Compressor firmy LG jest objęta 10-letnią gwarancją.

 

Łatwy i szybki dostęp do przekąsek

Wygodne drzwi Door-in-Door™ nie tylko ułatwiają dostęp do najczęściej wyjmowanych produktów spożywczych, ale także ograniczają wypływanie zimnego powietrza z lodówki nawet o 47%, dzięki czemu żywność pozostaje świeża na dłużej.
Drzwi Door-in-Door™ otwierają się po naciśnięciu jednego przycisku, dzięki czemu dostęp do przechowywanych produktów jest szybki i łatwy. Dodatkowo, regulowany kosz z poręcznymi szufladami pozwala na dostosowanie wnętrza lodówki do indywidualnych potrzeb. Wysokość wewnętrznych komór może być zmieniana przez wszystkich członków rodziny w zależności od indywidualnych wymagań. Drzwi Door-in-Door™ są stosowane we wszystkich typach lodówek przeznaczonych na rynek ogólnoświatowy, w tym w lodówkach side-by-side, wielodrzwiowych oraz z górnym zamrażalnikiem.

 

Lepiej zorganizowane, przestronniejsze wnętrze lodówki

Dzięki cieńszym ściankom z izolacją termiczną nowa, czterodrzwiowa lodówka LG ma ogromną pojemność. Usunięto centralną przegrodę, która występuje w tradycyjnych lodówkach Side by Side, co pozwala na jeszcze efektywniejsze wykorzystanie wnętrza lodówki. Nowe modele wyposażono także w system inteligentnego przechowywania Smart Storage System, dzięki któremu rozdzielanie produktów wymagających różnych warunków przechowywania jest niesamowicie proste i wygodne.

 

Inteligentne sterowanie przepływem powietrza

Większość konwencjonalnych systemów stosowanych w lodówkach nierównomiernie rozprowadza zimne powietrze. Zaawansowane rozwiązanie Total No Frost, stosowane we wszystkich lodówkach LG, zapewnia jednakowe chłodzenie w całym ich wnętrzu. Dzięki systemowi Multi Air Flow, zimne powietrze jest rozprowadzane przez kilka otworów wentylacyjnych, dzięki czemu chłodzenie jest efektywniejsze, a wewnątrz poszczególnych komór panuje równomierna temperatura. Opracowany przez LG system filtrów powietrza Pure N Fresh z wydajnym wentylatorem skutecznie usuwa zbyt intensywne zapachy. Co więcej, przez specjalnie zaprojektowane kanały dostarcza do wnętrza lodówki oczyszczone powietrze, dzięki czemu można dłużej utrzymać świeżość przechowywanej żywności.

 

Zaawansowane rozwiązanie utrzymujące świeżość

Pure N Fresh jest wyjątkowym systemem oczyszczania powietrza stosowanym w wielodrzwiowych lodówkach LG, który pomaga zapewnić optymalne warunki przechowywania żywności. W skład systemu wchodzi filtr węglowy niwelujący kwaśne oraz zasadowe zapachy, które często towarzyszą nieświeżym warzywom czy rybom. Ponadto, system Pure N Fresh posiada specjalny wentylator, który co godzinę zasysa powietrze do filtra, a następnie nawiewa je z powrotem do wnętrza lodówki.

 

Technologia inteligentnej diagnostyki – Smart Diagnosis

Większość modeli lodówek LG, zostało wyposażone w inteligentną funkcję Smart Diagnosis™, dzięki której konsultanci z centrum serwisowego mogą szybko zdiagnozować ewentualne usterki w pracy urządzenia (np. niedomknięte drzwi, niedokręcony zawór dopływu wody czy nieprawidłowa temperatura). Dodatkowo, lodówki LG posiadają pokrywę pojemnika Moist Balance Crisper™ o strukturze plastra miodu, która skuteczniej zatrzymuje wilgoć, zapewniając lepsze warunki do przechowywania owoców i warzyw. Znajdująca się w głównej komorze lodówki strefa Fresh 0 idealnie nadaje się do przechowywania mięsa i ryb, dzięki czemu można ograniczyć konieczność zamrażania i rozmrażania często używanych produktów.

 

„Jako międzynarodowa firma, prowadząca działalność na całym świecie, bardzo poważnie traktujemy zagadnienia związane z ochroną środowiska” powiedział Seong-jin Jo, prezes oraz dyrektor generalny działu Home Appliance & Air Solution firmy LG Electronics. „Dlatego cieszymy się z entuzjazmu, jaki budzą wśród naszych klientów urządzenia projektowane z myślą o oszczędzaniu energii. Europejscy konsumenci oczekują innowacji oraz technologii, które pomagają pogodzić wygodę z ograniczaniem emisji związków węgla, a najnowsze lodówki LG idealnie spełniają te wymagania”.

 

Podstawowe dane techniczne:

 

Energooszczędna lodówka z dolnym zamrażalnikiem (model GBB530VMCQE)

 • Sprężarka Inverter Linear Compressor
 • Klasa energetyczna A+++ -20%
 • Funkcja Total No Frost (w pełni bezszronowa)
 • System Multi Air Flow
 • Inteligentna funkcja diagnostyczna Smart Diagnosis™
 • Strefa Fresh 0
 • Pokrywa Moist Balance Crisper™
 • Składana półka
 • Półka na wino
 • System Zero Clearance - bezkolizyjne otwieranie drzwi do 90 stopni
 • Uchwyt Easy Open Handle
 • 10-letnia gwarancja (na sprężarkę Inverter Linear Compressor)

 

Wielodrzwiowa lodówka klasy premium (model GMJ916NSHV)

 • Sprężarka Inverter Linear Compressor
 • Drzwi Door-in-Door™
 • System inteligentnego przechowywania
 • Funkcja Total No Frost (w pełni bezszronowa)
 • System Multi Air Flow
 • System filtrów Pure N Fresh
 • Składana półka
 • Extra Duo space - duża pojemność
 • Automatyczny dystrybutor lodu oraz wody
 • 10-letnia gwarancja (na sprężarkę Inverter Linear Compressor)

dostarczył infoWire.pl
Źródło LG Electronics. Dostarczył

Similar Posts