Książka LIFESTYLE

„Jaki znak twój?”- Michał Rusinek odpowiada na 100-letnie pytania

Data publikacji: 2018-12-14
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: „Jaki znak twój?”- Michał Rusinek odpowiada na 100-letnie pytania
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

Spotkanie 15 grudnia w Empiku Renoma będzie dla dzieci i ich rodziców szansą, by wraz z autorem odkryć nowe odpowiedzi na pytania ze znanych wierszyków.

„Jaki znak twój?”- Michał Rusinek odpowiada na 100-letnie pytania LIFESTYLE, Książka - Spotkanie 15 grudnia w Empiku Renoma będzie dla dzieci i ich rodziców szansą, by wraz z autorem odkryć nowe odpowiedzi na pytania ze znanych wierszyków.

O wolności, ojczyźnie i polskości każdy może mówić własnym głosem, niezależnie od wieku. Najnowsza książka Michała Rusinka oraz jego siostry Joanny Rusinek „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” (Znak Emotikon) skierowana jest do najmłodszych czytelników. Spotkanie 15 grudnia w Empiku Renoma będzie dla dzieci i ich rodziców szansą, by wraz z autorem odkryć nowe odpowiedzi na pytania ze znanych wierszyków.

 

Od ponad 100 lat odpowiedzi na pytanie „kto ty jesteś?” brzmią tak samo. „Jaki znak twój? Wierszyki na dalsze 100 lat niepodległości” to zbiór wierszyków, które w zabawny i przystępny sposób nawiązują do fundamentów polskiej Konstytucji. Najnowsza książka Michała Rusinka i jego siostry Joanny, na nowo buduje literacki kanon małego patrioty. Sprawia, że wielkie słowa, wartości i prawa stają się dla młodych czytelników znacznie bliższe i bardziej zrozumiałe.

O tym, jak powstawała książka oraz ilustracje do niej, a także czego uczą zebrane w tomie rodzeństwa Rusinków wierszyki, autor porozmawia z najmłodszymi i tymi zupełnie dorosłymi czytelnikami już 15 grudnia. Warto wziąć udział w spotkaniu i przekonać się o mocy strof obecnych na kartach „Jaki znak twój?”, bo jak pisze profesor Ewa Łętowska: „Dziecięce wierszyki łatwo zapadają w pamięć. Łatwiej je też cytować niż Konstytucję, a często zawierają te same prawdy, tylko zapisane w inny sposób”.
 

Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz oraz pisarz. Przez wiele lat pełnił rolę osobistego sekretarza noblistki – Wisławy Szymborskiej. Autor kilku książek z bajkami oraz wierszykami dla dzieci, które w żartobliwy i inteligentny sposób opisują otaczający nas świat.

 

Joanna Rusinek – projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci i robi filmy animowane. Zilustrowała między innymi "Piotrusia Pana i Wendy" J.M. Barriego, "Kreskę i Kropka", "Samotnego Jędrusia" i "Małego Chopina".

 

15 grudnia, godz. 16:00

Empik Renoma,

Wrocław, ul. Świdnicka 40

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
„Jaki znak twój?”- Michał Rusinek odpowiada na 100-letnie pytania LIFESTYLE, Książka - Spotkanie 15 grudnia w Empiku Renoma będzie dla dzieci i ich rodziców szansą, by wraz z autorem odkryć nowe odpowiedzi na pytania ze znanych wierszyków.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE