Wiadomości Branżowe

Jubileuszowa kartka na Wielkanoc

Teaser

To już dziesiąta edycja „Kartek życzliwości” – akcji organizowanej przez Przedsiębiorstwo Budowy Kopalń PeBeKa. W ciągu pięciu lat uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przesłali na konkurs 750 prac, a PeBeKa nagrodzone projekty wydrukowała w prawie 22 tys. egzemplarzy. W szkole odbyło się uroczyste podsumowanie akcji.

Tym razem wielkanocną kartką PeBeKa została praca autorstwa 9-letniego Piotra Chomyna, przedstawiająca świątecznie udekorowane, barwne pisanki. Podczas dzisiejszej uroczystości w ZSiPO wyróżnienia z rąk Agnieszki Kubicy-Radek, rzecznika prasowego PeBeKa i członka kapituły konkursowej, otrzymało także czworo innych uczniów: Patrycja Kowalska, Oskar Barowicz, Łukasz Motyl i Sebastian Długosz.

- To dla nas wyjątkowe święto, mały jubileusz obchodzony w zaprzyjaźnionym gronie. Każda edycja akcji jest potwierdzeniem tego, że warto organizować podobne inicjatywy. Cieszymy się, że dzięki „Kartkom życzliwości” wspieramy szkołę w realizowaniu kolejnych projektów i w ten sposób przyczyniamy się do zdobywania przez uczniów nowych umiejętności i wyrównywania ich szansy na pełnoprawne funkcjonowanie w społeczeństwie – mówi Agnieszka Kubica-Radek.

Akcja „Kartki życzliwości” rozpoczęła się jesienią 2008 roku. PeBeKa zaprosiła do współpracy uczniów i nauczycieli szkoły, która nosiła jeszcze wtedy nazwę Zespołu Szkół Specjalnych. Zasady są proste: wszyscy zainteresowani uczniowie mogą zgłaszać swoje prace do konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną, a zwycięski projekt staje się oficjalną kartką firmową PeBeKa, rozsyłaną do kontrahentów i zaprzyjaźnionych instytucji.

Pomysł - dzięki prostym założeniom i sporemu zainteresowaniu uczniów – przyjął się błyskawicznie, zyskując coraz większą popularność w Zagłębiu Miedziowym. W ciągu pięciu lat do kapituły konkursowej spłynęło w sumie 750 prac – podczas każdej edycji ich liczba waha się od niemal 50 do blisko 100 projektów. Organizatorzy nagradzają nie tylko laureatów, ale też innych uczestników, których prace wyróżniają się pomysłem, kreatywnością czy wykonaniem.  

Akcja „Kartki życzliwości” to nie tylko same kartki – to o wiele więcej. Chętnie włączają się do niego inne firmy z regionu. W trakcie tych pięciu lat PeBeKa organizowała m.in. imprezę dla mieszkańców w lubińskim centrum handlowym połączoną z pokazami artystycznymi i aukcją kartek czy wystawę zdjęć prezentującą dzieci zdrowe i niepełnosprawne intelektualnie. Spółka w ramach pomocy placówce brała udział w organizacji dwóch wiosennych wyjazdów dla prawie 200 dzieci i młodzieży, zapewniając transport. A cały dochód zebrany podczas ostatniej grudniowej zbiórki datków został przekazany szkole – kwota ta została dołączona do pieniędzy gromadzonych przez ZSiPO na zakup pieca do wypalania ceramiki.

 

Oficjalne kartki Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A.:

  • Kartka wielkanocna 2013 (X edycja), autor: Piotr Chomyn
  • Kartka bożonarodzeniowa 2012 (IX edycja), autor: Adam Pażuch
  • Kartka wielkanocna 2012 (VIII edycja), autor: Radosław Korbel
  • Kartka bożonarodzeniowa 2011 (VII edycja), autor: Krzysztof Jeż
  • Kartka wielkanocna 2011 (VI edycja), autor: Maciej Siek
  • Kartka bożonarodzeniowa 2010 (V edycja), autor: Damian Kuśmierczyk
  • Kartka wielkanocna 2010 (IV edycja), autor: Aneta Adolph
  • Kartka bożonarodzeniowa 2009 (III edycja), autor: Marcel Serafin
  • Kartka wielkanocna 2009 (II edycja), autor: Wioletta Łuc
  • Kartka bożonarodzeniowa 2008 (I edycja), autor (ex aequo): Marcel Serafin i Paweł Kaczmarek
< 237898" >
Źródło PeBeKa SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #Evolution Kit   #OLED   #Samsung Electronics Co   #dzi