Wiadomości Branżowe

Już 47 gmin zostało objętych Samorządowym Informatorem SMS dzięki wsparciu PZU

W czwartek 6 czerwca br. Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oficjalnie dołączyło do Samorządowego Informatora SMS służącego m.in. do ostrzegania mieszkańców przed zagrożeniami podczas sytuacji kryzysowych. Dzięki wsparciu finansowemu PZU od 2010 roku systemem zostało już objętych 47 gmin z Dolnego Śląska i Wielkopolski.

W czerwcu na obszarze powiatu gnieźnieńskiego został uruchomiony wyspecjalizowany Samorządowy Informator SMS. Podstawową funkcją systemu jest przekazywanie informacji o zagrożeniach podczas sytuacji kryzysowych np. o konieczności ewakuacji z okreslonych rejonów lub zachowaniu ostrożności z powodu trudnych warunków atmosferycznych. System wykorzystywany jest również przy informowaniu mieszkańców o poważnych awariach wodociągowych, energetycznych czy drogowych. Ponadto na bieżąco mogą być wysyłane komunikaty poprawiające jakość życia mieszkańców np. o bezpłatnych badaniach lekarskich i zdrowotnych oraz wszelkich istotnych wydarzeniach w rejonie.

„Projekt finansowania Samorządowego Informatora SMS w gminach jest ważnym elementem działań prewencyjnych PZU – powiedział Piotr Glen, Kierownik Zespołu Sponsoringu, Prewencji i CSR w PZU. – Dzięki środkom z funduszu prewencyjnego naszej firmy już 47 gmin w całej Polsce może zapewnić większe bezpieczeństwo swoim mieszkańcom”.

Aby mieszkańcy mogli bezpłatnie korzystać z wdrożonego systemu, powinni zarejestrować się w systemie wysyłając na ogólnopolski numer 661 000 112 wiadomość SMS z kodem przypisanym do danej gminy - zgodnie z miejscem zamieszkania. Taki podział umożliwia przesyłanie precyzyjnych komunikatów SMS do określonych grup odbiorców. Poza koniecznością wysłania aktywującego SMS, korzystanie z systemu SISMS jest bezpłatne, a co najważniejsze bezpieczne dla ich użytkowników. Przetwarzane w nim prywatne numery telefonów są pod ścisłą kontrolą GIODO.

SMS-owy system SISMS został już sprawdzony w wielu sytuacjach, między innymi w czasie powodzi w Poznaniu w 2010 roku czy podczas wybuchów kuchenek gazowych w Zielonej Górze i ewakuacji 6500 osób z całego osiedla zielonogórskiego.

Więcej informacji na temat systemu dostępnych jest na stronie: http://www.sisms.pl/

Lista gmin, które zostały objęte Samorządowym Informatorem SMS dzięki wsparciu PZU.

2010 r,
1.     Gmina Janowice Wielkie
2.     Gmina Olszyna
3.     Gmina Gryfów Śląski
4.     Gmina Wlen
5.     Gmina Złotoryja
6.     Gmina Ścicanawa
7.     Gmina Sulików
8.     Gmina Jordanów Śląski
9.     Gmina Bardo
10.   Gmina Mysłakowice
11.   Gmina Marciszów
12.   Gmina Siechnice
13.   Gmina Krośnice
14.   Gmina Mietków
15.   Gmina Strzegom
16.   Gmina Kudowa Zdrój
17.   Gmina Żarów
18.   Gmina Wałbrzych
19.   Gmina Udanin
20.   Gmina Prusice
21.   Gmina Jemielno
22.   Gmina Malczyce
23.   Gmina Miejska Zawidów
24.   Gmina Sycowie
25.   Gmina Mirsk
2012 r.
1.     Gmina Świeradów - Zdrój
2.     Gmina Łysomice
3.     Gmina Złoty Stok
4.     Miasto i Gmina Bierutów
5.     Gmina Twardogóra
6.     Gmina Oleśnica
7.     Gmina Bolesławiec
8.     Gmina Czernica
9.     Gmina Miejska Kłodzko
10.   Gmina Miejska Piechowice
11.   Gmina Zawonia
12.   Miasto i Gmina Grabów nad Prosną
13.   Gmina Sadki
14.   Gmina Aleksandrów Kujawski
15.   Gmina Gostycyn
16.   Gmina Przykona
17.   Gmina Zławieś Wielka
2013 r.
1.     Gmina Góra
2.     Gmina Raciążek
3.     Gmina Rzgów
4.     Powiat Gnieźnieński
5.     Gmina Brudzew

 

 

 

Każdego roku PZU przeznacza miliony złotych z funduszu prewencyjnego na wspieranie policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR, TOPR i wybranych grup WOPR. Propagując bezpieczeństwo na drogach, firma finansuje kampanie społeczne m.in. „Użyj wyobraźni”, „Resztę opowiem jak wrócę”, „STOP wariatom drogowym” oraz prowadzi projekt szkoleniowy Bezpieczna Flota PZU skierowany do flot samochodowych. PZU jest również partnerem strategicznym Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, koncentrującego się na działaniach profilaktycznych mających na celu zmniejszenie liczby wypadków oraz udzielaniu pomocy psychologicznej ofiarom tragicznych zdarzeń. Grupa PZU spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, co potwierdza obecność firmy w składzie Indeksu RESPECT - indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. Prowadzone na szeroką skalę działania w czterech obszarach: bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie i kultura są wyrazem dbałości firmy o jej interesariuszy. Za działania społecznie zaangażowane Grupa PZU zdobyła główną nagrodę w najnowszej, VI edycji konkursu „Liderzy Filantropii” w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne.

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts