Ciekawostki

Kolejne miasta w Polce będą „Klikać z Głową”

Edukacyjna akcja „Klikaj z Głową” odwiedzi następne miasta na swojej trasie. W najbliższym tygodniu jej przedstawiciele zawitają do Piotrkowa Trybunalskiego oraz Kielc. Jak zwykle celem wizyty jest przekazanie wiedzy uczniom szkół gimnazjalnych jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

Organizatorami szkoleń w ramach ogólnopolskiego projektu „Klikaj z Głową” jest serwis Allegro, portal Nasza-Klasa oraz Fundacja Kidprotect.pl. Informacje o charakterze akcji oraz idei towarzyszącej pomysłowi zorganizowania szkoleń dla dzieci znaleźć można w informacji prasowej zapowiadającej edycję KzG na Śląsku: http://media.allegro.pl/pr/161131/klikaj-z-glowa-na-slasku.

Na Śląsku „Klikaj z Głową” odwiedziło 4 miasta. W wykładach wzięło udział około 3 tysięcy dzieci. Partnerem lokalnym akcji była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz poszczególne Komendy Miejskie i Powiatowe Policji.

W czasie spotkań uczniowie zapoznali się z tematyką cyberprzemocy, ochroną prywatności w sieci, uzależnieniem od internetu. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie przeprowadzać transakcje na aukcjach Internetowych i korzystać z portali społecznościowych – poinformowała podkomisarz Elwira Jurasz, Oficer Prasowy KMP Bielsko-Biała.

Najważniejsze jest aby mówić o tej problematyce, aby młodzież która przecież świetnie daje sobie radę w posługiwaniu się Internetem zrozumiała, że nie jest to miejsce, gdzie możemy czuć się anonimowi – podkreślił asp. sztab. Ireneusz Brachaczek, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Zainteresowanie „Klikaj z Głową” jest ogromne, otrzymujemy coraz więcej zgłoszeń od jednostek Policji, które chcą się włączyć do akcji i zorganizować szkolenia dla uczniów swoich miast – mówi Joanna Wagner z Zespołu Prasowego Grupy Allegro. W pierwszej odsłonie projektu chcielibyśmy przede wszystkim odwiedzić wszystkie byłe miasta wojewódzkie. Po Śląsku czas na Piotrków Trybunalski i Kielce. Do wakacji odwiedzimy również Leszno i Słupsk.

W Piotrkowie Trybunalskim spotkania z z uczniami odbędą się w poniedziałek, 17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury. Organizatorem lokalnym jest Komenda Miejska Policji. Następnego dnia „Klikaj z Głową” zawita do Kielc. Patronat honorowy „Klikaj z Głową” w tym mieście objął Wojewoda Świętokrzyski, Kurator Oświaty oraz Komendant Wojewódzki Policji. Wykłady rozpoczną się o godzinie 9:00 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego .

Wszystkie informacje na temat projektu „Klikaj z Głową” znajdują się na stronie www.klikajzglowa.pl

http://media.allegro.pl/pr/161755/kolejne-miasta-w-polce-beda-klikac-z-glowa

Similar Posts