Aktualności

‘Made by you’ – Maurycy Gomulicki, Rafał Dominik oraz Gregor Różański

‘Made by you’ – Maurycy Gomulicki, Rafał Dominik oraz Gregor Różański
3 DNI, 3 ARTYSTÓW, 2 KONCERTY I KREATYWNE WARSZTATY ‘MADE BY YOU’ JUŻ 24-26 PAŹDZIERNIKA W WARSZAWIE W dniach 24-26 października Converse oraz i-D oddają

3 DNI, 3 ARTYSTÓW, 2 KONCERTY I KREATYWNE WARSZTATY
‘MADE BY YOU’ JUŻ 24-26 PAŹDZIERNIKA W WARSZAWIE

W dniach 24-26 października Converse oraz i-D oddają w ręce artystów oraz miłośników kreatywnych działań wnętrza jednej z warszawskich przedwojennych kamienic. Przez 3 dni każdy z Was może zapoznać się z niecodziennymi pomysłami czołowych przedstawicieli polskiej sztuki, posłuchać nowych brzmień, wziąć udział w artystycznych warsztatach i uwiecznić na fotografii portret swoich ukochanych Chuck’ów!

Maurycy Gomulicki, Rafał Dominik oraz Gregor Różański – najbardziej intrygujący polscy twórcy, zostali zaproszeni do wyrażenia siebie i zaprezentowania swoich artystycznych wizji w ramach wystawy Made by you. Wpadnijcie do przestrzeni Converse, by zobaczyć jak nowoczesne instalacje, wielkoformatowe dzieła i popartowe aranżacje wypełniły kilkusetmetrową, surową przestrzeń w centrum Warszawy. Zabierzcie ze sobą swoje Chuck’i (miejcie je na nogach lub po prostu w plecaku) i twórzcie galerię Made by you.

Więcej szczegółów na Facebooku: MADE BY YOU – WYRAŹ SIEBIE Z GOMULICKIM, DOMINIKIEM I RÓŻAŃSKIM
Projekt jest wspólną inicjatywą marki Converse oraz magazynu i-D, którzy razem z artystami kontynuują tworzenie galerii Made by you będącej częścią kampanii pod tą samą nazwą. Made by you jest podziękowaniem skierowanym bezpośrednio do fanów marki, którzy od lat wybierają sneakery Chuck Taylor i w nich wyrażają swoją kreatywność.

Program wystawy ‘Made by you’
Otwarcie galerii Made by you i spotkanie z artystami odbędzie się w sobotę, 24 października, o godz. 17:00 we wnętrzach przedwojennej kamienicy przy ul. Kredytowej 9 w Warszawie (wejście przez klubokawiarnię Miłość). Ekspozycja będzie otwarta do poniedziałku, 26 października do godz. 21:00. Wstęp wolny!

Podczas trzech dni działania wystawy (24-26 października) na odwiedzających czekać będzie mnóstwo kreatywnych i angażujących aktywności, m.in. z pracami ilustratorki Mileny Liebe. Dla fanów nowych brzmień również przygotowano coś specjalnego. Przez cały czas trwania wystawy, w mobilnym foto-studio każdy z gości będzie miał możliwość wykonania portretu ulubionych Chuck’ów. Warunek jest jeden – trzeba wziąć je ze sobą!
Szczegóły na temat tego jak zdobyć wejściówki na koncerty oraz na temat całego wydarzenia na Facebooku: MADE BY YOU – WYRAŹ SIEBIE Z GOMULICKIM, DOMINIKIEM I RÓŻAŃSKIM
Kim są artyści zaangażowani w projekt?
Artyści zaangażowani w projekt to wyjątkowe indywidualności, prezentujące odmienne style i formy wyrazu. Maurycy Gomulicki (https://pl.wikipedia.org/wiki/Maurycy_Gomulicki), autor instalacji plastycznych i krótkich form filmowych, a poza tym zdeklarowany hedonista, fotograf, kolekcjoner oraz antropolog kultury stworzy wielkoformatowy mural.

A to już wiesz?  Nowe dowody osobiste od 1 stycznia 2015

Z kolei Rafał Dominik (http://rafaldominik.pl), miłośnik eksperymentów, założyciel artystycznego projektu Mebleks, zespołu disco-polo Galactics, autor wystawiany w największych polskich galeriach sztuki współczesnej, zaprezentuje nowoczesną popartową instalację. Z wymagającym wnętrzem kamienicy zmierzył się również Gregor Różański (http://gregorrozanski.com/), artysta multimedialny. W swoich działaniach koncentruje się na współczesnych mu zjawiskach i kontekstach. Gościom wystawy zaprezentuje instalację przestawiającą kakofonię oraz chaos współczesnego świata.
Alo Wala z to wokalistka o bengalsko-indyjskich korzeniach, która śpiewa i rapuje, inspirując się cumbią, włoskim gangsta rapem oraz mieszanką electro i hip-hopu. Każdemu z jej koncertów towarzyszą szalone wizualizacje.

Więcej na www.converse.pl
Converse
Marka założona w 1908 roku zdobyła status “America’s Original Sports Company”™ i jest znana jako producent legendarnych linii takich jak Chuck Taylor All Star, Jack Purcell i CONS. Dziś Converse oferuje bogaty asortyment obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci a także odzież i akcesoria. Produkty Converse są dostępne w sprzedaży detalicznej w ponad 160 krajach na całym świecie i 79 punktach sprzedaży należących do marki.
i-D
i-D to kultowy brytyjski magazyn z 35-letnią historią, w Polsce obecny od kwietnia 2014 roku w wersji online. Maksyma i-D od lat jest niezmienna i brzmi: „Nie naśladuj, tylko niech inni naśladują ciebie”.
i-D przebyło bardzo długą drogę, począwszy od czasów p.i (przed internetem), gdzie królowała technika „wytnij-wklej” (dosłownie…), aż do błyszczącego magazynu, dokumentującego świat mody i współczesnej kultury oraz często płynącego pod prąd mainstreamu. Nieustannie się rozwijając, wraz ze stroną internetową, i-D nadal nie przestaje zaskakiwać, inspirować i szokować

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy