Wiadomości Branżowe

MAKRO współsponsorem Gault & Millau

Warszawa, 05 grudnia 2015 r.: Po raz pierwszy w Polsce ukazał się prestiżowy przewodnik Gault&Millau, który od 50 lat wyznacza trendy na kulinarnej mapie świata. Podczas gali inaugurującej przewodnik odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych polskich szefów kuchni. Sieć hurtowni MAKRO Cash & Carry wsparło premierę przewodnika jako współsponsor.


Gault&Millau Polska 2015 to prestiżowy przewodnik po najlepszych restauracjach w Polsce oraz pierwsze tego typu przedsięwzięcie na naszym rynku o niespotykanej wcześniej skali. Prezentowane w nim lokale zostały wybrane z ponad 600 miejsc z całej Polski. Oprócz restauracji w przewodniku znajdują się również opisy noclegów, wyróżniających się zarówno standardem, jak i oryginalnością oraz „miejsca zakupowe”. MAKRO jako firma promująca nowe trendy kulinarne oraz wspierająca polską gastronomię została współsponsorem Gault&Millau Polska 2015.

Pojawienie się w Polsce Gault&Millau to wydarzenie, którego prestiż porównać można jedyne do Michelin. Oba przewodniki należą do najbardziej cenionych i wpływowych tego typu publikacji na świecie. Podczas gali inaugurującej pierwszą polską edycję Gault&Millau odbyło się oficjalne ogłoszenie najlepszych szefów kuchni w 5 kategoriach. To ważne branżowe wyróżnienie otrzymali:

Szef Roku 2015 - Wojciech Modest Amaro - Atelier Amaro, Warszawa

Szef Jutra 2015 - Andrea Camastra, restauracja Senses, Warszawa

Młody Talent 2015 - Witek Iwański - Restauracja Aruana, Serock

Kobieta Szef 2015 - Agata Wojda, Restauracja Opasły Tom, Warszawa

Szef Kuchni Tradycyjnej 2015 - Bartosz Budnik - Restauracja Romantyczna, Wzgórza Dylewskie dr. Irena Eris

Gault&Millau Polska 2015 od 1 grudnia br. jest dostępny we wszystkich salonach Empik oraz na empik.com.


dostarczył infoWire.pl
Źródło MAKRO Cash & Carry Polska. Dostarczył

Similar Posts