Wiadomości Branżowe

mBank wprowadzi nowy rodzaj rachunku oraz zmiany w niektórych opłatach

mBank wprowadzi nowy rodzaj rachunku oraz zmiany w niektórych opłatach
mBank zaoferuje nowy rodzaj eKONTA dla osób aktywnych, które często wypłacają gotówkę z bankomatów wielu operatorów. Minimalna transakcyjność na karcie zagwarantuje, że zarówno karta, jak i dostęp do wszystkich krajowych maszyn, będą bezpłatne – podobnie, jak eKONTO. Bank zmieni też wybrane ceny w Taryfie Prowizji i Opłat. Najważniejsze modyfikacje wejdą w życie w czerwcu, jednak już dziś rozpoczyna się aktywna akcja informacyjna skierowana do klientów.Nowy rodzaj rachunku eKONTOOd 30 kwietnia br. mBank wprowadzi nowy, dodatkowy rodzaj eKONTA dla osób, które często wypłacają pieniądze z bankomatów różnych operatorów. Zgodnie z nową ofertą, aby korzystać z bezpłatnego rachunku, karty debetowej i bezprowizyjnego dostępu do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych, wystarczy miesięcznie realizować transakcje bezgotówkowe o wartości zaledwie 200 zł. Jeśli klient nie spełni warunku, konto pozostanie bezpłatne, a prowizja za kartę w danym miesiącu wyniesie 7 zł.Do tej pory
Teaser

mBank zaoferuje nowy rodzaj eKONTA dla osób aktywnych, które często wypłacają gotówkę z bankomatów wielu operatorów. Minimalna transakcyjność na karcie zagwarantuje, że zarówno karta, jak i dostęp do wszystkich krajowych maszyn, będą bezpłatne – podobnie, jak eKONTO. Bank zmieni też wybrane ceny w Taryfie Prowizji i Opłat. Najważniejsze modyfikacje wejdą w życie w czerwcu, jednak już dziś rozpoczyna się aktywna akcja informacyjna skierowana do klientów.

Nowy rodzaj rachunku eKONTO

Od 30 kwietnia br. mBank wprowadzi nowy, dodatkowy rodzaj eKONTA dla osób, które często wypłacają pieniądze z bankomatów różnych operatorów. Zgodnie z nową ofertą, aby korzystać z bezpłatnego rachunku, karty debetowej i bezprowizyjnego dostępu do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych, wystarczy miesięcznie realizować transakcje bezgotówkowe o wartości zaledwie 200 zł. Jeśli klient nie spełni warunku, konto pozostanie bezpłatne, a prowizja za kartę w danym miesiącu wyniesie 7 zł.

Do tej pory klienci wypłacający gotówkę w różnych maszynach, mogli przede wszystkim wykupić usługę dostępu do wszystkich krajowych bankomatów w cenie 5 zł/mies. lub płacili jednorazowe, bezzwrotne prowizje w wysokości 5 zł od każdej wypłaty gotówki z obcych bankomatów. Po zapowiadanych zmianach, będą mogli uniknąć tych opłat.

Klienci nie zainteresowani usługą – korzystający z klasycznego eKONTA – wciąż będą mogli dokonywać bezprowizyjnych wypłat gotówki w ponad 5 tys. bankomatów sieci BZ WBK, Cash4You, eCard i Euronet.

O wyborze typu rachunku eKONTO (klasyczne lub konto z dostępem do wszystkich bankomatów w kraju) zadecyduje klient. Z nowej oferty będą mogli skorzystać także dotychczasowi posiadacze klasycznego eKONTA – by zmienić typ rachunku, wystarczy zatelefonować na mLinię.

Zmiany w cenniku dotyczące m.in. opłat za karty dla klientów nieaktywnych

Od 3 czerwca zmieni się prowizja za kartę debetową do tradycyjnego rachunku eKONTO w mBanku (z 2 zł na 4 zł), dotycząca klientów nieaktywnych. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami oferty, wciąż łatwo będzie uniknąć opłaty za kartę – bank nie zmieni bowiem warunków zwolnienia z prowizji.

Aby nie płacić za kartę, wystarczy w miesiącu zrealizować transakcje bezgotówkowe o wartości zaledwie 100 zł. Przy czym nie ma znaczenia, czy płatności zostaną zrealizowane kartą debetową, kredytową czy kilkoma innymi, będącymi w posiadaniu klienta. Klient mBanku może więc nie zapłacić za swoją „debetówkę” nawet, gdy nie będzie jej używał. Wystarczy, że dokona transakcji innymi, posiadanymi kartami.

A to już wiesz?  Mimo wakacji Carrefour Express nie zwalnia tempa

Za karty nie zapłacą też posiadacze izzyKONTA w wieku do 18. roku życia oraz osoby korzystające z usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”. Tak ustalone warunki zwolnienia z opłaty za kartę wciąż pozostają jednymi z najbardziej liberalnych na rynku.

Bank już w 2011 r. zdecydował się zoptymalizować ofertę kart płatniczych. Od tego momentu w mBanku karty do rachunków oferowane są bezpłatnie tym klientom, którzy dokonują nimi transakcji na kwotę minimalną. Teraz mBank kontynuuje strategię premiowania klientów aktywnych, oferując im bezpłatnie karty płatnicze oraz dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych.

Oferując od lat bezpłatne konta oraz bezprowizyjne usługi, takie jak Supermarket Funduszy Inwestycyjnych czy rachunek maklerski eMAKLER, mBank standardowo dba o niskie koszty funkcjonowania. Utrzymując opłatę warunkową za kartę, której można łatwo uniknąć, ogranicza wydatki związane z produkcją i obsługą nieużywanych „plastików” do rachunków, a klientom daje wybór (wzrost aktywności zwalnia z opłaty, zaś ewentualna rezygnacja z karty nie wiąże się ze zobowiązaniami).

– Nasza podstawowa oferta, internetowe konto z bezpłatnymi przelewami, niezmiennie jest bezpłatna. W przypadku kart płatniczych trzymamy się zasady, zgodnie z którą minimalna transakcyjność bezwzględnie zwalnia użytkownika karty z prowizji, a teraz również z opłaty za dostęp do wypłat ze wszystkich bankomatów krajowych. Dzięki temu nasze karty pozostają bezpłatne dla wszystkich użytkowników aktywnie z nich korzystających – mówi Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych w mBanku.

Inne zmiany w Taryfie Prowizji i Opłat dotyczą m.in. cen ubezpieczeń Pakietu Bezpieczna Karta, pakietów NNW i Assistance (wraz ze zmianami, zwiększony zostanie zakres tych ubezpieczeń), jak również transakcji wykonywanych kartami oraz zleceń stałych (które realizowane będą bez opłat w każdym kanale).

– Inne ogłaszane zmiany cenowe dotyczyć będą wybranych usług, często nie znajdujących się wśród tych najchętniej wybieranych przez klientów. Natomiast zmieniając ceny ubezpieczeń, zwiększymy zakres ochrony – zaznacza Jacek Iljin.

Wszystkie informacje w sprawie zmian w Taryfie Prowizji i Opłat mBanku, które wejdą w życie od czerwca br., zostały opublikowane na stronach internetowych banku. Każdy klient otrzyma w tej sprawie indywidualny komunikat.

A to już wiesz?  Nowe lodówki w telewizji

– O zmianach informujemy klientów z dużym wyprzedzeniem, by mieć pewność, że niezbędne informacje dotrą do adresatów na czas. Dzięki temu szczególnie osoby, które dzisiaj nie spełniają warunków aktywności, będą miały czas na decyzję, czy wolą zachować kartę i częściej nią płacić, czy też zrezygnować z produktu bez żadnych konsekwencji – wyjaśnia Jacek Iljin.PODSUMOWANIE NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN:

1. W przypadku klasycznego eKONTA za 0 zł w mBanku od 03.06.2013 r. karta debetowa może pozostać bezpłatna lub kosztować 4 zł/mies. (warunkiem zwolnienia z opłaty jest realizacja przez klienta transakcji bezgotówkowych o wartości 100 zł/mies. – zasada zwolnienia z opłaty za kartę nie zmienia się).

2. Wcześniej, od 30.04.2013 r., mBank zaoferuje nowy typ eKONTA z dostępem do bezprowizyjnych wypłat we wszystkich bankomatach krajowych; konto z tym pakietem będzie oferowane bezpłatnie; karta debetowa może być darmowa lub kosztować 7 zł/mies. (warunkiem zwolnienia z opłaty jest realizacja przez klienta transakcji bezgotówkowych o wartości 200 zł/mies.).PROSTE SPOSOBY NA UNIKNIĘCIE OPŁATY ZA KARTĘ:

1. Wystarczą płatności bezgotówkowe w wysokości 100 zł lub 200 zł miesięcznie (w zależności od wybranego rodzaju konta), aby za kartę nie zapłacić.

2. Warto używać posiadanych kart. Do limitów, o których mowa w punkcie 1., wliczane są wszelkie płatności, jakie klient wykona posiadanymi kartami mBanku (w tym m.in. kredytowymi) – w dowolnej kombinacji. Jest to wyróżnik mBanku na rynku.

3. Z opłat zwolnieni są klienci posiadający izzyKONTO w wieku do 18. roku życia.

4. Z opłat zwolnione są również osoby korzystające z usługi „Wypłata ze wszystkich bankomatów”.

5. Ewentualna rezygnacja z karty debetowej nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami.

< 238422" >
Źródło BRE Bank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy