Wiadomości Branżowe

Myszka Miki i przyjaciele na znaczku Poczty Polskiej

Teaser

Myszka Miki, Kaczor Donald i Goofy, a także Minnie, Daisy i Pluto trafili na znaczek Poczty Polskiej. Emisja, która weszła do obiegu 1 czerwca czyli w Dzień Dziecka, ma związek z  20-leciem działalności The Walt Disney Company w Polsce. To pierwszy znaczek z wizerunkiem bohaterów Disneya w Europie Środkowo-Wschodniej. Uroczyste odsłonięcie znaczka miało miejsce 3 czerwca podczas konferencji w Teatrze Muzycznym Roma.

- Dzień dziecka to szczególne święto. Tego dnia spełniają się ich marzenia. Wydaje się, że nikt inny bardziej niż bohaterowie Walta Disneya nie kojarzą się właśnie ze spełnianiem dziecięcych marzeń, ze światem, w którym wszystko jest możliwe. To właśnie Disney, dzięki swoim animowanym postaciom ubarwia dzieciństwo Polaków od wielu lat, dlatego też tegoroczna emisja znaczka dedykowana jest bohaterom jego najpopularniejszych kreskówek. Wierzymy, że przygotowany znaczek sprawi wiele radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym – podkreśla Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Znaczek z nowej serii „Magiczny świat Disneya”,zaprojektowany został przez artystę plastyka Jacka Konarzewskiego. Walor o wartości 4,60 zł wydrukowano techniką offsetową w nakładzie 300 tys. w wersji perforowanej i 110 tys. w wersji nieperforowanej. Od 1 czerwca br., dnia wejścia do obiegu, towarzyszyć mu będą koperta i datownik FDC - Pierwszego Dnia Obiegu stosowany w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

- Cieszymy się, że Poczta Polska postanowiła uczcić naszą rocznicę emisją tego niezwykłego znaczka. Bohaterowie Disneya stają się naszymi przyjaciółmi na lata, inspirują, łączą pokolenia. Niemal każdy ma jakieś ważne wspomnienie związane z Disneyem, a sam Miki - ikona Disneya jest symbolem optymizmu, życzliwości i pogody ducha. I własnie dlatego to Miki i przyjaciele zdobią pierwszy znaczek z serii „Magiczny świat Disneya” komentuje Katarzyna Westermark, Senior Vice President General Manager The Walt Disney Company na Europę Środkową i Wschodnią

Poczta Polska do tej pory poświeciła najmłodszym wiele emisji, których bohaterami były postaci świata baśni i legend, komiksów i zabawek. W zbiorach Poczty znajdują się m.in. emisje „Polski film animowany”, „Europa - baśnie i legendy”, „Tytus, Romek i A'Tomek”, czy „Świat zabawek” w kształcie trójkąta. Z okazji Prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej Poczta wydała znaczek "Europa" - emisji towarzyszyła książka dla dzieci "Koronkowa Unia", która w przystępny sposób przybliżyła młodemu czytelnikowi wartości Unii Europejskiej.

Źródło Poczta Polska. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Pumpkin Spice Latte   #Stanach Zjednoczonych   #jest   #roku