Książka LIFESTYLE

Nowe fakty ze sprawy Słowika – spotkanie z Januszem Szostakiem

Data publikacji: 2020-03-11
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Nowe fakty ze sprawy Słowika – spotkanie z Januszem Szostakiem
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

10 marca w salonie Empik w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Januszem Szostakiem, dziennikarzem, reporterem śledczym i autorem bestsellerowych książek o tematyce kryminalnej.

Nowe fakty ze sprawy Słowika - spotkanie z Januszem Szostakiem LIFESTYLE, Książka - 10 marca w salonie Empik w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Januszem Szostakiem, dziennikarzem, reporterem śledczym i autorem bestsellerowych książek o tematyce kryminalnej.

Pretekstem spotkania była wydana nakładem Wydawnictwa Harde w styczniu tego roku książka „Słowik. Skazany na bycie gangsterem” traktująca o jednym z największych mafiozów „Pruszkowa”, który w przeciwieństwie do innych przestępców unikał mediów. Wyjątek zrobił dla Janusza Szostaka. W ostatni poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpoczął się proces członków gangu pruszkowskiego, w tym również Słowika, dotyczący rozbojów, wymuszeń i wyłudzeń podatku VAT. Materiał dowodowy obejmuje ponad 300 tomów akt głównych i ponad 400 tomów załączników.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z nieznanymi faktami z gangsterskiej kariery mafioza i nowymi informacjami z przebiegu procesu. Mogli również zadawać pytania Januszowi Szostakowi na temat przebiegu dziennikarskiego śledztwa dotyczącego „Pruszkowa” i jego bossów, w tym również wielu niewyjaśnionych przestępstw popełnionych w Polsce, które zostały przedstawione w książce „Słowik. Skazany na bycie gangsterem”.

Janusz Szostak opowiadał także o mafijnych zbrodniach opisanych w innych książkach z serii ,,Śledztwa Szostaka”: ,,Byłam dziewczyną mafii”, ,,Bandyci i celebryci”, ,,Masa. Jak stałem się bestią. Od pakera do gangstera”, „Komando Śmierci” czy „Gangsterskie egzekucje”.

Mówił również o głośnych zaginięciach, nad którymi pracował jako założyciel i prezes Fundacji ,,Na tropie", zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych oraz pomocą ofiarom przestępstw. Zrelacjonował m.in. sprawę zaginięcia Iwony Wieczorek, opisaną w książce „Co się stało z Iwoną Wieczorek”, i odniósł się do najnowszych faktów.

Janusz Szostak oraz wydawca książek z serii ,,Śledztwa Szostaka”- Wydawnictwo Harde dziękuję czytelnikom i mediom za udział w spotkaniu „Gangsterski świat w książkach Janusza Szostaka”, które odbyło się 10 marca w salonie Empik w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Nowe fakty ze sprawy Słowika - spotkanie z Januszem Szostakiem LIFESTYLE, Książka - 10 marca w salonie Empik w Domu Handlowym Renoma we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Januszem Szostakiem, dziennikarzem, reporterem śledczym i autorem bestsellerowych książek o tematyce kryminalnej.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Similar Posts