Wiadomości Branżowe

Odkryj świat innowacyjnych aplikacji Windows 8 na urządzeniach mobilnych Samsung

Teaser

Najnowsza linia ultrabooków i tabletów Samsung została wyposażona w preinstalowany system operacyjny Windows 8, który rewolucjonizuje sposób obsługi urządzeń przenośnych typu PC umożliwiając ich dotykową obsługę. Użytkownicy wybranych urządzeń Samsung mogą cieszyć się pełnym dostępem do aplikacji Win 8 dzięki zastosowaniu w nich 10-punktowych matryc dotykowych. Samsung przygotował także szereg nowych aplikacji, które na zawsze zmienią doznania z obsługi urządzeń mobilnych.

Najnowszy system operacyjny Windows 8 to całkowicie nowy interfejs dotykowy. Wszystkie niezbędne funkcje i opcje znajdują się na nowym ekranie startowym – dotykowe kafelki połączone są z kontaktami, aplikacjami, folderami, zdjęciami lub stronami i zawsze wyświetlają najnowsze informacje. Windows 8 to doskonałe rozwiązanie dla komputerów z ekranem dotykowym oraz tych z tradycyjną myszą i klawiaturą. Niezależnie od wybranego przez użytkownika modelu komputera Samsung z ekranem dotykowym, odkryje on szybkie i płynne sposoby przechodzenia między aplikacjami i przenoszenia treści.

Jednoczenie Windows 8 zapewnia dostęp do plików, zdjęć, kontaktów i ustawień z każdego miejsca, w którym użytkownik aktualnie się znajduje – wystarczy zalogować się za pomocą swojego konta Microsoft na dowolnym komputerze z systemem Win 8, by natychmiast zobaczyć tło własnego pulpitu, preferencje i ustawienia. Najnowszy system Microsoft umożliwia też korzystanie z nowego sklepu z aplikacjami Windows. Pobieranie aplikacji jest możliwe bezpośrednio z ekranu startowego. Wśród nich znajdują się m.in. aplikacje kulinarne, fotograficzne, sportowe i informacyjne. Wiele z nich dostępnych jest za darmo.

Samsung Apps – przegląd aplikacji dla Windows 8
Samsung przygotował szereg aplikacji dla użytkowników komputerów z preinstalowanym systemem Win 8:

 • S Note – umożliwia wstawianie ręcznych notatek, rysunków i treści multimedialnych z 1024 stopniami nacisku pióra cyfrowego. Zapewnia też ulepszone środowisko pisania ręcznego i łatwą zamianę na pismo cyfrowe. Aplikacja daje też możliwość wstawiania treści multimedialnych, takich jakmuzyka, zdjęcia i pliki wideo.
 • S Pen – to piórko ułatwiające szybsze i bardziej precyzyjne tworzenie notatek. Jego ergonomiczny kształt zapewnia poczucie prowadzenia prawdziwych notatek, ma miękki uchwyt, ulepszoną mobilność, funkcję różnych stylów pisania oraz różne końcówki.
 • SideSync – aplikacja umożliwia łatwą synchronizację danych między smartfonem z systemem Android, a komputerem osobistym: korzystanie z obu urządzeń na jednym ekranie, bezproblemowa współpraca z klawiaturą i myszką oraz intuicyjne przenoszenie plików czy kopiowanie tekstu.
 • All Share Play – aplikacja umożliwiająca dostęp do treści na domowym PC, Smart TV lub telefonie nawet, gdy użytkownik jest z dala od domu. Zawartość telefonu i PC może być wyświetlana i kontrolowana przez telewizor w czasie rzeczywistym.
 • Chat On – komunikator Samsung z wsparciem dla różnych systemów operacyjnych. Działa na smartfonach i PC, wspiera Win 8, Android i iOS. Pozwala dzielić się animowanymi wiadomościami, zdjęciami, wideo i dźwiękiem.
 • S Camera –  to aplikacja dla kamery wideo z wygodnym edytowaniem. Posiada wygodny interfejs użytkownika – w porównaniu do standardowego interfejsu jest łatwiejszy w użyciu dzięki pionowo ustawionym przyciskom co stwarza więcej możliwości edytowania materiału. Pozwala na bezpośrednie udostępnianie zdjęć i filmów na YouTube i portalu Facebook.
 • S Player – odtwarzacz dla różnych formatów filmów i muzyki, których Win 8 nie wspiera (zawiera różne kodeki audio-video bez dodatkowych opłat). Jest wsparciem dla odtwarzania formatów DVD i Blu-ray. Umożliwia udostępnianie zawartości bezpośrednio przez  Facebook i YouTube.
 • Music Hub – służy do pobierania wybranych piosenek w formacie mp3. Zapewnia dostęp do 19 milionów piosenek z całego świata w tym do najnowszych hitów.

Druga grupa aplikacji Samsung doskonali także pracę całego systemu Windows. Należą do nich:

 • Quick Starter – pozwala na odtworzenie w Win 8 przycisku Start, aby swobodnie korzystać z aplikacji i zarządzać programami w trybie znanym jeszcze z Win 7. Umożliwia dodawanie ulubionych programów do paska szybkiego startu za pomocą przeciągnięcia ikony aplikacji. Intuicyjny interfejs pozwala łatwo tworzyć, dodawać, edytować, a także usuwać kategorie.
 • Software Update – automatycznie sprawdza, a następnie instaluje oprogramowanie Samsung i sterowniki na PC.
 • Rocovery – pozwala naodzyskiwanie danych i przygotowuje kopie zapasowe plików. Tworzy tym samym kopię zapasową systemu i przenosi jego obraz do zewnętrznych urządzeń magazynujących. Umożliwia też eksportowanie danych i ustawień PC (odtwarza przestrzeń z oryginalnego dysku HDD na nowym).
 • Easy Settings – pozwala na szybki dostęp do wszystkich ustawień PC za pomocą jednej aplikacji. Umożliwia intuicyjną kontrolę za pomocą przełączników on/off dla wszystkich ustawień systemowych. Ma także wbudowany intuicyjny interfejs użytkownika do zarządzania ogólnymi ustawieniami systemowymi, takimi jak uruchamianie systemu, zarządzanie energią, siecią i wyświetlanym obrazem.
 • Easy Support Center – pozwala zdiagnozować problemy systemowe bez pomocy z zewnątrz. Sprawdza i diagnozuje system, pamięć i dysk HDD. Zapewnia automatyczne czynności konserwacyjne, takie jak defragmentacja dysku, czy usunięcie tymczasowych plików internetowych w czasie bezczynności.

Urządzenia Samsung z Windows 8
Tablety ATIV Tab 5 i 7, komputery All-in-One ATIV One 3, 5 i 7 oraz notebooki ATIV Book 2, 4, 5, 7, 8 i 9. Wszystkie urządzenia z rodziny ATIV są dostępne z preinstalowaną, 90-dniową wersją testową Adobe Photoshop Elements 11 z możliwością wykupienia pełnej wersji z 30% zniżką. Użytkownicy urządzeń ATIV zyskują też dostęp do przestrzeni dyskowej w chmurze Bitcasa – czeka na nich aż 10 GB miejsca na przechowywanie i udostępnianie danych bez żadnych opłat. Pierwsze dwa miesiące nie obejmują ograniczenia przestrzeni dyskowej.

* Preinstalowane aplikacje mogą się różnić w zależności od modelu – zawsze należy zapytać sprzedawcę.

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts