Ciekawostki

Park Handlowy Janki pod Warszawą

Park Handlowy Janki pod Warszawą to miejsce gdzie trwają już prace wykończeniowe Domu Modelowego. Po zakończeniu ocieplania domu z wykorzystaniem systemu Platinum Termo Organiki, rozpoczęto tynkowanie. Następnie Ekipa budowlana firmy Arkada Budownictwo przeszła do wnętrza domu.

Właśnie trwa instalowanie klimatyzacji i wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (czyli rekuperacji) dostarczonej przez firmę Alternatywne Systemy Komfortu. Zamontowano równolegle plastikowe okna i drzwi balkonowe firmy Oknoplast, które wykorzystują technologię Platinium Evolution² charakteryzujący się potrójnym pakietem szybowym ze znakomitym współczynnikiem przenikalności cieplnej Uw=0,7 W/m2K. Elegancka stylistyka profilu kryje w sobie 6-komorowy system niemieckiej firmy Veka. Także drzwi wejściowe nalezą do rodziny produktów Oknoplast.

Na parterze pojawiła się już podłoga, wykonana z płytek ceramicznych – takie rozwiązanie uzasadnia pierwotne przeznaczenie Domu Modelowego. Będzie on wszak licznie odwiedzaną wystawą, po której podłodze będą chodzić setki ludzi. Płytki ceramiczne dostarczyła renomowana firma Ceramika Paradyż, co gwarantuje podłogę wytrzymałą i solidną. Przy układaniu podłogi wykorzystaną także płytę MFP firmy Pfleiderer. Drewnopodobna płyta MFP ma zasadniczą przewagę nad swoimi konkurentami – jest odporna na wilgoć, nie odkształca się, nie pęcznieje i posiada doskonałą wytrzymałość na obciążenia w obu kierunkach. Jej plastyczność gwarantuje przyjazną obróbkę mechaniczną.

Na pewien czas ekipa wyszła jeszcze na zewnątrz domu by wykonać cokół z płytki klinkierowej. Wykorzystano najwyższej jakości produkt Syriusz Cieniowany firmy CRH Klinkier, który świetnie koresponduje z kolorem elewacji oraz wykończeniem dachu.

Równolegle trwały prace związane z montażem płyt gipsowo-kartonowych na poddaszu. Wykorzystano do tego celu system suchej zabudowy Nida dostarczony przez firmę Lafarge. System NIida to najwyższy standard wykonania, jakość oraz innowacyjność.

Ekipa Arkady Budownictwo sprawnie uwija się na parterze, kładąc wewnętrzne tynki. Dom zaczyna coraz bardziej przypominać to czego wszyscy oczekujemy – nowoczesny budynek prezentujący najwyższej jakości materiały wykończeniowe oraz sprawdzone technologie budowy.

Każdy będzie się mógł o tym przekonać naocznie już niedługo. Zapraszamy na otwarcie Domu Modelowego w lipcu!

Similar Posts