Książka LIFESTYLE

PO NOWE ŻYCIE – Powieść przygodowo-obyczajowa

Data publikacji: 2020-07-20
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: PO NOWE ŻYCIE – Powieść przygodowo-obyczajowa
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

"Po nowe życie" to powieść przygodowo-obyczajowa rozgrywająca się na polskim Dzikim Zachodzie w 1945 r.

PO NOWE ŻYCIE - Powieść przygodowo-obyczajowa LIFESTYLE, Książka - "Po nowe życie" to powieść przygodowo-obyczajowa rozgrywająca się na polskim Dzikim Zachodzie w 1945 r.

6 sierpnia nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaże się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej – „Po nowe życie”. Tym razem inspiracją dla autorki była zapomniana historia platerówek, młodych dziewcząt z Pierwszego Samodzielnego Batalionu Kobiecego, który – choć działał jako służba pomocnicza – przeszedł imponujący szlak bojowy.

Powieść „Po nowe życie” rozgrywa się tuż po zakończeniu drugiej wojny światowej. Trzy dziewczyny
z Pierwszego Samodzielnego Batalionu Kobiecego przemierzają na ciężarówkach, furmankach, konno
i piechotą miasta i wsie Dolnego Śląska. Celem wyprawy jest Zalipie Dolne koło Lubania, gdzie platerówki mają się osiedlić.

Podróż obfituje w przygody i niebezpieczeństwa. Trwa akcja przesiedleńcza. Na Ziemie Odzyskane napływają osadnicy z Kresów, szukając nowego miejsca do zamieszkania. W tych niespokojnych czasach trudno uniknąć spotkania z niemieckimi partyzantami i maruderami, bandami szabrowników i sołdatami  z Armii Czerwonej. Pomimo wielu przeszkód nowo przybyli mieszkańcy próbują powrócić do normalności.

W powieści „Po nowe życie” autorka z dbałością o szczegóły historyczne i tło obyczajowe przedstawiła realia Polski powojennej, umiejętnie łącząc powagę z dowcipem. Świetnie zarysowała sylwetki bohaterek, które mimo młodego wieku i wojennych przeżyć  nie dają sobie w kaszę dmuchać!

„Po nowe życie” to druga po „Służącej” powieść Weroniki Wierzchowskiej w portfolio Szarej Godziny. Autorkę interesują los kobiece, niebanalne historie i postaci zapomniane.

Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści Weronika Wierzchowska zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 6 sierpnia 2020 r.

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
PO NOWE ŻYCIE - Powieść przygodowo-obyczajowa LIFESTYLE, Książka - "Po nowe życie" to powieść przygodowo-obyczajowa rozgrywająca się na polskim Dzikim Zachodzie w 1945 r.
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE