Wiadomości Branżowe

Polacy jednak czytają? Nowy „Wiedźmin: Sezon burz” bije rekordy popularności

Teaser

Wciągu zaledwie pierwszych 7 dni przedpremiery użytkownicy Allegro kupili ponad 12 tysięcy książek z najnowszą częścią „Wiedźmina”. W czasach gdy średni nakład książki nie przekracza 4 tysięcy, ten wynik cieszy i pozwala przypuszczać, że z czytelnictwem w Polsce nie jest tak źle. Oto kilka faktów po oszałamiającej przedpremierze nowej części sagi Andrzeja Sapkowskiego – „Wiedźmin. Sezon burz”.

24 października rozpoczęła się na Allegro przedpremiera książki „Wiedźmin: Sezon burz” . Była to pierwsza tego typu akcja Allegro i Księgarni Lideria oraz pierwsza przedpremiera książki, której istnienie udało się utrzymać w tajemnicy do ostatniej chwili.

- Pierwszego dnia przedpremiery średnio co 14 sekund sprzedawał się jeden tytuł, co stanowiło w tym czasie prawie 12% sprzedaży w całej kategorii Książki i Komiksy na Allegro.
- Do 30 października sprzedało się ponad 12,5 tys. egzemplarzy. Najczęściej wybieranym sposobem dostawy były Paczkomaty InPost. Skorzystało z nich ponad 7 700 kupujących.
- Łączna liczba wyświetleń ofert, na których oferowano „Sezon burz” to ponad 200 tys.
- Rekordowa pojedyncza oferta była wyświetlana prawie 27 tys. razy.
- Sprzedający otrzymał w trakcie trwania kampanii ponad 2900 pozytywnych komentarzy.
- Od początku akcji darmowy fragment w wersji epub oraz mobi pobrano prawie 5 000 razy.

Nasi użytkownicy podsumowali akcję tymi słowami, oto kilka komentarzy z Allegro.pl :

Książka tydzień przed premierą jest już na moim biurku. Respect :)”
Marcin_Mac

"31.10.2013 właśnie odebrałem paczkę z nowym dziełem Sapkowskiego a więc wszystko jak w opisie. POLECAM!!! I dzięki za możliwość przeczytania nowego wiedźmina 6 dni przed innymi :)”
Foral18

„Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. ps. przez was zamiast pracować to po kryjomu teraz czytam Wiedźmina w robocie ;D”
Snow_S

„Jesteście WIELCY !!! - Wiedźmin powrócił :) Dziękuje za waszą pracę.”
rafbestjas

„Suuuuuper, dostawa na czas. Dostałem książkę szybciej niż koleżanka z pracy i teraz mi zazdrości, ha! :]”
Patryk_Kozak

„Przyznam szczerze, że lekko powątpiewałem czy nowy Wiedźmin aby na pewno dotrze do mnie przed końcem października. Ale błogosławieni którzy nie widzieli a uwierzyli. Ja błogosławiony nie będę, ale Wieśka mogę już czytać :) POLECAM KSIĘGARNIĘ LIDERIA!”
King_of_Clowns

 

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy