Wiadomości Branżowe

Samsung prezentuje nową jakość w kategorii lodówek Multi Door

Lodówki dla rodzin wieloosobowych wyróżniają się przede wszystkim dużą pojemnością – jednak najbardziej wymagający klienci poszukują dodatkowych, innowacyjnych rozwiązań. W oparciu o wiedzę i doświadczenie najlepszych szefów kuchni z całego świata, Samsung opracował lodówkę Multi Door Chef Collection. Urządzenie oferuje ogromną pojemność 564 l, gwarantuje doskonałe warunki przechowywania produktów, a także jest energooszczędne.

Linia Chef Collection została zaprojektowana we współpracy z Samsung Club des Chefs — globalną inicjatywą kulinarną, w skład której wchodzą wyróżnieni przez przewodnik Michelin szefowie kuchni. Nowa lodówka Samsung RF56J9041SR to rozwiązanie idealnie dostosowane do potrzeb osób gotujących na co dzień dla wieloosobowej rodziny. Dlaczego? Poza ogromną pojemnością wynoszącą 564 l (chłodziarka: 361 l, zamrażalnik: 203 l), zapewnia szybki i swobodny dostęp do produktów, a przede wszystkim zapewnia ich dłuższą świeżość.

Optymalne warunki przechowywania

W lodówce RF56J9041SR zastosowano technologie precyzyjnie kontrolujące warunki przechowywania żywności, przez co świeżość i smak produktów są doskonale zachowane. Technologia chłodzenia Triple Cooling zapewnia niezależne chłodzenie komór chłodziarki,  zamrażalnika i strefy Convertible Zone. Strefa ta to innowacyjne rozwiązanie dające użytkownikowi powierzchnię, która w zależności od potrzeb może być chłodziarką lub zamrażalnikiem. System Convertible Zone umożliwia bowiem ustawienie temperatury w prawej dolnej komorze w szerokim zakresie: -23/-5/-1/2°C. Dodatkowym benefitem tego rozwiązania jest zapewnienie idealnych warunków dla danego rodzaju żywności: mięsa czy ryb. Umożliwia też szybkie schładzanie napojów lub lekkie zamrażanie. System zapewnia odpowiedni poziom wilgotności, co dodatkowo przekłada się na optymalne warunki przechowywania produktów.

Wysoka wydajność i energooszczędność

Wyjątkowe parametry lodówki gwarantuje kompresor Digital Inverter. Rozwiązanie to bazuje na czujnikach zewnętrznych i wewnętrznych, które automatycznie dostosowują pracę silnika do zapotrzebowania na chłodzenie, błyskawicznie reagując na zmiany temperatury. Ponadto, urządzenie zostało wyposażone w funkcję No Frost, która zapewnia automatyczne rozmrażanie i dłuższą świeżość przechowywanej żywności. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w celu zapewnienia wysokiej wydajności pracy i energooszczędności jest Metal Cooling. Jest to metalowe wykończenie tylnej ścianki chłodziarki - zapewnia lepszą izolację wewnętrznych warunków w lodówce i utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz nawet przy częstym otwieraniu drzwi urządzenia. Dzięki temu żywność dłużej zachowuje świeżość. Klasa energetyczna lodówki RF56J9041SR to A++.

Dodatkowe udogodnienia

We wnętrzu lodówki zastosowano funkcjonalne rozwiązania organizujące przestrzeń. W chłodziarce znajdują się dwie szuflady z kontrolą wilgotności, dwie składane półki, pojemnik na jajka, cztery półki i sześć pojemników na drzwiach, natomiast w zamrażalniku - wysuwana półka Easy Slide, dwie szuflady i trzy półki na drzwiach. W drzwiach chłodziarki zainstalowany jest też dystrybutor wody i lodu.

Minimalistyczny i elegancki design lodówki RF56J9041SR Chef Collection może doskonale komponować się z wnętrzem każdej wyrafinowanej, europejskiej kuchni. W urządzeniu zamontowano boczne i górne oświetlenie LED, które zapewnia efektowne oświetlenie wnętrza. Półki lodówki zostały wykończone metalem.

W kolekcji Chef Collection, oprócz lodówki RF56J9041SR znajduje się również płyta indukcyjna ze stylowym wyświetlaczem płomieni Virtual Flame, piekarnik z technologią Gourmet Vapour, lodówki Kitchen Fit, okap i zmywarka WaterWallTM. Urządzenia będą dostępne we wszystkich punktach sprzedaży Samsung od marca 2015 r.


dostarczył infoWire.pl
Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył

Similar Posts