Wiadomości Branżowe

Samsung przedstawia innowacje w dziedzinie komponentów mobilnych

Samsung, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, podczas przemówienia programowego na targach Consumer Electronics Show (CES) 2013 w Las Vegas w USA i w towarzystwie najważniejszych partnerów technologicznych, przedstawił najnowsze rozwiązania i innowacje w dziedzinie komponentów mobilnych.

Dr Stephen Woo, prezes jednostki System LSI w dziale Device Solutions firmy Samsung Electronics, podzielił się wizją „mobilizowania możliwości” (Mobilizing Possibility), podkreślając rolę komponentów jako motoru innowacyjności w urządzeniach mobilnych. Wystąpienie miało na celu zilustrowanie możliwości, jakie zapewniają rozwiązania komponentowe Samsung, oraz przedstawienie produktów, które zwiastują nadejście nowej ery.

Uważamy, że właściwy kod DNA komponentów przekłada się na odkrywanie nowych możliwości. Komponenty to fundamenty, na których powstają urządzenia. Dlatego nieustannie tworzymy nowe, przełomowe rozwiązania, które zmieniają wszystkie aspekty działania urządzeń –powiedział dr Stephen Woo.

W spotkaniu wzięli także udział przedstawiciele firm partnerskich, tacy jak Warren East, dyrektor generalny ARM; Eric Rudder, główny dyrektor ds. strategii technicznej w Microsoft; Trevor Schick, starszy wiceprezes ds. łańcucha dostaw w Hewlett-Packard oraz Glenn Roland, wiceprezes i dyrektor ds. nowych platform i produktów OEM w EA. Goście wyrazili poparcie dla misji Samsunga, którą jest oferowanie przełomowych produktów zarówno producentom, jak i użytkownikom.

Dr Woo zaczął od przedstawienia wizji Mobilizing Possibility, która przewiduje realizowanie ambitnych idei z desek kreślarskich i oddawanie ich w ręce użytkowników, zwłaszcza w dziedzinie mocy obliczeniowej, energooszczędnych rozwiązań pamięciowych i technologii ekranowych. Podkreślił, że nieograniczone możliwości przyszłych urządzeń elektroniki użytkowej będą zasługą innowacji w dziedzinie komponentów.

Moc obliczeniowa
Pierwszym z nowych produktów Samsung zapowiedzianych podczas przemówienia był Exynos 5 Octa, pierwszy na świecie mobilny procesor aplikacyjny, który wykorzystuje technologię przetwarzania ARM big.LITTLE wywodzącą się z procesora Cortex-A15. Następca procesora Exynos 5 Dual, który znalazł zastosowanie w czołowych produktach, takich jak Google Chromebook i Nexus 10, jest najnowszym przedstawicielem rodziny procesorów aplikacyjnych Exynos.

Exynos 5 Octa wprowadza zupełnie nową architekturę przetwarzania zaprojektowaną pod kątem smartfonów i tabletów. Jednoczesne korzystanie z wielu aplikacji z optymalną wydajnością wymaga najlepszego procesora aplikacyjnego, jaki jest obecnie dostępny na rynku, Exynos 5 Octa –powiedział dr Stephen Woo.

Aby przybliżyć koncepcję big.LITTLE, Warren East, dyrektor generalny ARM, przedstawił nową technologię krzemową, która niedawno stała się dostępna w postaci procesora Exynos 5 Octa. Procesor zawierający osiem rdzeni, cztery zaawansowane rdzenie Cortex-A15 do intensywnych obliczeń i cztery dodatkowe rdzenie Cortex-A7 do lżejszych obciążeń, oferuje większą wydajność oraz sprawność energetyczną wyższą nawet o 70 proc. w porównaniu z poprzednim, czterordzeniowym układem Exynos.

Glenn Roland, wiceprezes ds. nowych platform i produktów OEM w EA, zademonstrował moc obliczeniową procesora Exynos 5 Octa, pokazując jedną z najnowszych gier firmy EA, „Need for Speed Most Wanted”.Nowy procesor w urządzeniu referencyjnym zapewnia nową jakość rozgrywki, oferując zdumiewającą wydajność graficzną i błyskawiczne reakcje na działania użytkownika.

Ekologiczne rozwiązania pamięciowe
W miarę jak rosnąca moc obliczeniowa urządzeń mobilnych prowadzi do masowego tworzenia danych, komfort pracy z tymi urządzeniami w coraz większym stopniu zaczyna zależeć od centrów danych, które obsługują nasilający się ruch. Aby coraz większe i bardziej złożone systemy IT mogły rozwijać się w zrównoważony sposób, niezbędne są postępy w dziedzinie wydajności i energooszczędności. Urządzenia pamięciowe, jeden z podstawowych elementów serwerów w centrach danych, mogą zapewnić znaczne korzyści poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii Samsung.

Dr Woo zauważył, że zarządzanie zużyciem energii w centrach danych nabrało kluczowego znaczenia, a ekologiczne rozwiązania pamięciowe Samsung, w tym stacje półprzewodnikowe (SSD) i zaawansowane pamięci DRAM, rozwiązują ten problem, łącząc wysoką wydajność z energooszczędnością. W porównaniu z tradycyjnymi centrami danych, które stosują dyski twarde (HDD), serwery i macierze wyposażone w ekologiczną pamięć zapewniają nawet sześciokrotnie większą szybkość przetwarzania danych, a jednocześnie zużywają o 26 proc. mniej energii.

O znaczeniu centrów danych i zarządzania zużyciem energii w erze chmur obliczeniowych mówił także Trevor Schick, starszy wiceprezes ds. łańcucha dostaw w HP. Przedstawił HP Smart Memory, rozwiązanie opracowane wspólnie z firmą Samsung w ramach programu HP ProActive Insight Architecture Alliance, a także projekt serwera o bardzo niskim zużyciu energii, HP Project Moonshot, który również wykorzystuje ekologiczne rozwiązania pamięciowe Samsung. Project Moonshot pozwala zmniejszyć pobór mocy przez serwery o 89 proc., przy jednoczesnym ograniczeniu złożoności zarządzania o 97 proc.

Technologie ekranowe
Jako komponenty, które znajdują się na powierzchni urządzeń i wchodzą w bezpośrednie interakcje z użytkownikiem, rozwiązania ekranowe ożywiają technologię i sprawiają, że staje się namacalna. Woo zaprezentował przyszłe możliwości ekranów Samsung wraz z Brianem Berkeleyem, starszym wiceprezesem działu Samsung Display. Obaj prelegenci stwierdzili, że kryształowo czysty obraz nie musi oznaczać zwiększonego zużycia energii.

Dr Woo i Berkeley opisali 10,1-calowy panel ciekłokrystaliczny (LCD) używany obecnie w Nexus 10. Przy rozdzielczości 2560x1600 z 300 pikselami na cal (ppi) panel zapewnia zdumiewającą jakość obrazu, a jednocześnie zużywa zaledwie 75 proc. energii, której wymagały poprzednie rozwiązania ekranowe. Wykorzystując swoją energooszczędną, ekologiczną technologię LCD, Samsung opracowuje obecnie 10,1-calowy panel, który zmniejsza pobór mocy o dalsze 25 proc. przy zachowaniu rozdzielczości poprzednika.

Przedstawiono też prototypy i praktyczne zastosowania elastycznych ekranów z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi (OLED), które oferują szereg nowych możliwości producentom elektroniki użytkowej. Elastyczne ekrany z linii „YOUM” wykorzystują niezwykle cienkie tworzywo sztuczne zamiast szkła, co sprawia, że mogą się zginać i są praktycznie „niezniszczalne”. Berkeley pokazał prototyp smartfona z zaokrągloną krawędzią, który może wyświetlać ciągły obraz na bokach urządzenia.

Nasz zespół zdołał stworzyć ekran o wysokiej rozdzielczości nie na szkle, ale na bardzo cienkim plastiku, który nie pęka nawet wtedy, gdy upadnie na ziemię – powiedział Brain Berkeley. To nowe rozwiązanie zmieni sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z urządzeniami i pozwoli naszym partnerom stworzyć zupełnie nowy ekosystem urządzeń.

Jednym z partnerów wykorzystujących komponenty Samsung jest firma Microsoft. Eric Rudder, główny dyrektor ds. strategii technicznej w Microsoft, przedstawił rodzinę tabletów ATIV jako przykład kombinacji komponentów Samsung i systemu operacyjnego Windows 8. Rudder poinformował, że dział Microsoft Research kontynuuje prace nad technologiami ekranowymi nowej generacji, które przyniosą nowe sposoby interakcji między ludźmi a komputerami.

Możliwości dla każdego
Stwarzanie lepszego świata z wykorzystaniem dostępnych zasobów technologicznych jest jedną z kluczowych wartości firmy Samsung. W ramach swojej sztandarowej inicjatywy korporacyjnej odpowiedzialności społecznej „Hope for Children”, firma przekazuje produkty, wiedzę i wsparcie finansowe na rzecz edukacji i zdrowia dzieci z całego świata. Woo podkreślił, że innowacje komponentowe pełnią podobną rolę, otwierając świat nowych możliwości bez granic i barier.

Kiedy nasze technologie działają w harmonii, dzieją się zadziwiające rzeczy. Postępy w dziedzinie komponentów zwiastują erę zupełnie nowych możliwości. Głęboko wierzymy w hasło Mobilizing Possibility i zapewnianie możliwości nie tylko nielicznemu gronu uprzywilejowanych, ale każdemu użytkownikowi – powiedział Stephen Woo.

Więcej informacji o przemówieniu programowym Samsung na targach 2013 International CES można znaleźć pod adresem www.samsung.com/2013ceskeynote lub www.samsungces.com.

Urządzenia i technologie Samsung na targach CES 2013
Zapraszamy do odwiedzenia stoiska Samsung i zapoznania się z technologiami przyszłości. Linia produktów firmy Samsung będzie wystawiana w dniach 8-11 stycznia na stoisku nr 12004 w hallu centralnym Las Vegas Convention Center w USA.

Szczegółowe informacje, materiały wideo oraz zdjęcia produktów są dostępne w mikrowitrynie pod adresem http://www.samsungces.com lub w witrynie mobilnej pod adresem m.samsungces.com

Konferencję prasową firmy Samsung oraz programy Samsung Tomorrow TV CES 2013 Special będzie można obejrzeć na żywo na blogu Samsung Tomorrow pod adresem global.samsungtomorrow.com oraz w mikrowitrynie firmy Samsung. Po prezentacjach na żywo filmy będą dostępne na kanale http://youtube.com/SamsungTomorrow

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

Similar Posts