Wiadomości Branżowe

Samsung przedstawia linię innowacyjnych tabletów ATIV, wzmacniając pozycję na rynku urządzeń mobilnych

Teaser

Samsung zaprezentował nowe produkty, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich użytkowników urządzeń mobilnych – hybrydę ATIV Q i najcieńszy na świecie tablet ATIV Tab 3 z systemem Windows. Urządzenia zapewniają niespotykaną dotąd wszechstronność, wydajność i mobilność.      

Samsung ATIV Q i ATIV Tab 3 zostały stworzone, aby zapewnić nieograniczoną wolność tworzenia i dzielenia się treścią z rodziną i przyjaciółmi. Zostały wyposażone w wiele innowacyjnych funkcji, które zdecydowanie odróżniają je od tabletów i hybryd dostępnych obecnie na rynku. Ponadto, ATIV Q pozwala na korzystanie z aplikacji zarówno Windows jak i Android.

Tempo życia sprawia, że szukamy udogodnień i komfortu. Takie właśnie są najnowsze tablety z rodziny ATIV firmy Samsung. Zapewniają wszechstronność i wolność, czyli cechy, których oczekują od urządzeń mobilnych użytkownicy – powiedział DJ Lee, Prezydent i Szef Sprzedaży i Marketingu w dziale IT & Mobile, Samsung Electronics (President and Head of Sales and Marketinf Office, IT & Mobile, Samsung Electronics). Te urządzenia są rezultatem innowacyjnych rozwiązań tworzonych dla ludzi i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić niespotykaną dotąd w tej grupie produktowej wszechstronność i elastyczność– dodaje DJ Lee.

ATIV Q
Wraz z ATIV Q Samsung wprowadza na rynek nową kategorię urządzeń mobilnych – hybrydę umożliwiającą zmianę trybów pracy i wyposażoną w moc obliczeniową, która pozwala na uruchamiane aplikacji Android w systemie Windows. Należący do szerokiej rodziny tabletów Samsung, ATIV Q umożliwia płynne przejście z jednego systemu do drugiego zapewniając jednocześnie komfort i niespotykaną dotychczas elastyczność. Urządzenie, które sprosta każdej, nawet nieprzewidzianej sytuacji, zostało zaprojektowane tak aby zapewnić użytkownikom maksimum wygody i idealnie wpasować się w ich tryb życia. ATIV Q, tablet i notebook w jednym sprawia, że praca staje się bardziej płynna a życie wygodniejsze.

  • Korzystaj z aplikacji Android na Windows: ATIV Q umożliwia użytkownikom korzystanie zarówno z systemu Windows jak i Android (Jelly Bean 4.1) na jednym urządzeniu. Użytkownicy mogą także swobodnie przesyłać pliki i foldery z Windows do systemu Android. Innowacyjny i intuicyjny ekran startowy pozwala na łatwe uruchomienie zarówno aplikacji Windows jak i Android, maksymalizując tym samym możliwości korzystania z dwóch systemów ATIV Q.
  • Uniwersalność i komfort niezależnie od środowiska i miejsca pracy: ATIV Q nie tylko zapewnia użytkownikom możliwość korzystania z dwóch systemów operacyjnych, ale też z dwóch, praktycznie różnych urządzeń. Od notebooka do tabletu, od urządzenia stacjonarnego do mobilnego, ATIV Q odnajdzie się w każdej sytuacji. Grubość hybrydy, będącej tak naprawdę 4 urządzeniami w 1, to 13,9 mm a waga to zaledwie 1,29 kg. Ultramobilne wymiary sprawiają, że możemy zabrać ją ze sobą wszędzie.  
  • Doskonały obraz: ATIV Q wprowadza najwyższą na świecie rozdzielczość dzięki ekranowi QHD+ (3200x1800) o przekątnej 13,3”. Hybryda posiada 2,8 raza większą gęstość pikseli (275ppi) niż inne urządzenia z rozdzielczością Full HD, aby zapewnić możliwie najbardziej szczegółowy i ostry obraz. ATIV Q został zaprojektowany, aby zapewnić optymalną jakość obrazu, niezależnie od lokalizacji i zewnętrznych warunków oświetleniowych, w których aktualnie się znajdujemy.

ATIV Tab 3
Zapewniający moc obliczeniową PC, tablet ATIV Tab 3 sprawia, że korzystanie z komputera osobistego stało się bardziej mobilne niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto, ten najcieńszy tablet na świecie (grubość nie przekraczająca grubości popularnych smartfonów) zapewnia stylowy design uznanej serii Samsung GALAXY. Doskonały wyświetlacz i kompatybilność funkcjonalnego piórka S Pen z pakietem MS Office sprawia, że ATIV Tab 3 to idealne połączenie kreatywności i wydajności.

  • Optymalna mobilność: ATIV Tab 3 to doskonałe urządzenie dla wszystkich, którzy często są w ruchu. Obudowa jest niezwykle cienka i lekka – jej grubość to zaledwie 8,2 mm, a waga 550 g. Dzięki temu jest to idalny kompan w podróży lub w drodze do i z pracy. Ponadto, ATIV Tab 3 zapewnia aż do 10 godzin pracy baterii bez potrzeby podłączania zewnętrznego zasilania. Skutecznie eliminuje to potrzebę podróżowania wszędzie w ładowarką.
  • Pełna funkcjonalność Windows: wyposażony w system operacyjny Windows 8, ATIV Tab 3 oferuje też preinstalowany pakiet Microsoft Office 2013 i pełną współpracę z oprogramowaniem i aplikacjami Windows.

Zarówno ATIV Q jak i ATIV Tab 3, dzięki funkcjonalności piórka S Pen, umożliwiają także lepszą wydajność podczas pracy na programach do tworzenia kreatywnej treści. Użytkownicy mogą terez wykonywać proste i szybkie, pisane ręcznie odniesienia i uwagi w dokumencie, na którym w danej chwili pracują.        

Obydwa urządzenia zostały także wyposażone w funkcję SideSync, która sprawia, że komputer i smartfon stają się jednością. Na przykład, można korzystać z klawiatury komputera, aby odpowiedzieć na wiadomość tekstową otrzymaną na smartfon lub telefon komórkowy Samsung z systemem Android. Można także na obydwu urządzeniach jednocześnie wyświetlać powiększenia map, zdjęć i plików multimedialnych, lub swobodnie je edytować. Możliwe jest także stworzenie na komputerze zapasowej kopii danych urządzenia mobilnego czy naładowanie jego baterii, aby bez przeszkód pracować i cieszyć się codziennym życiem.  

Komfort życia polega m.in. na umięjętnym dysponowaniu czasem i skutecznym zmierzaniu do wcześniej wyznaczonych celów. Tablety Samsung z rodziny ATIV sprawiają, że teraz jest to możliwe bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Poprzez umożliwienie bardziej wszechstronnego korzystania z komputera osobistego, Samsung nie ustaje w ułatwianiu naszej pracy i sprawia, że życie staje się wygodniejsze.

Więcej informacji o rodzinie Samsung ATIV dostępnych jest na stronie www.samsung.com

Specyfikacja techniczna Samsung ATIV Q:

Kategoria

Cecha

Specyfikacja

Ekran

Wymiary

13.3”

Rozdzielczość

3200x1800 (275ppi)

Wydajność baterii

Czas pracy na baterii

9h

Wymiary

Wymiary

327,0 x 217,8 x 13,9mm

Waga

1,29kg

Kolor

Czarny (Ash Black)

Wydajność

System operacyjny

Windows 8

Procesor

Intel Core i5

Karta graficzna

Intel HD Graphics 4400

Pamięć

4GB DDR3L

HDD

128GB SSD

Wbudowana kamera

720p HD

Łączność/porty

Porty/USB

1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, HDMI, RJ45 (przejściówka), combo słuchawkowo-mikrofonowe, micro SD

 

Specyfikacja techniczna Samsung ATIV Tab 3:

Kategoria

Cecha

Specyfikacja

Ekran

Wymiary

10.1”

Rozdzielczość

HD 1366x768

Wydajność baterii

Czas pracy na baterii

10h

Wymiary

Grubość

8,2mm

Waga

550g

Kolor

Biały

Wydajność

System operacyjny

Windows 8

Procesor

Intel ATOM Z2760

Grafika

Shared

Pamięć

2GB LPDDR2

HDD

64GB eMMC

Wbudowana kameta

720p HD

Łączność/porty

Porty/USB

1 x micro USB 2.0, micro HDMI, micro SD

 

* Wszelkie opisane funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produktach – m.in. dotyczące zalet, stylistyki, cen, komponentów, wydajności, dostępności i możliwości produktów – mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia, nie skutkując dalszymi zobowiązaniami.

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. zajmuje pozycję światowego lidera w dziedzinie technologii. Liczne odkrycia i nowatorskie rozwiązania firmy rewolucjonizują świat nowych urządzeń i otwierają przed ludźmi na całym świecie nieznane dotąd możliwości. Spółka zatrudnia 236 000 pracowników w 79 krajach, a jej roczne obroty wynoszą 187,8 mld USD. Chcesz odkryć więcej? Odwiedź nas na www.samsung.pl

Źródło Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts