Wiadomości Branżowe

Samsung przedstawia przyszłość komercyjnych ekranów na targach ISE 2013

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, przedstawił najnowszą linię innowacyjnych cyfrowych ekranów komercyjnych, w  tym ekran LED o przekątnej aż 95 caliNajnowsze

Samsung Electronics, światowy lider w dziedzinie mediów cyfrowych i rozwiązań integrujących technologie cyfrowe, przedstawił najnowszą linię innowacyjnych cyfrowych ekranów komercyjnych, w  tym ekran LED o przekątnej aż 95 caliNajnowsze modele wyświetlaczy Samsung zostały przedstawione podczas dziesiątej już edycji targów Integrated Systems Europe 2013 (ISE), które odbywają w dniach 29-31 stycznia w Amsterdamie.

Najnowsze ekrany komercyjne Samsung, wyznaczające trendy i kreujące rynek rozwiązań biznesowych (B2B) na najbliższe lata, zostały zaprezentowane w Hall’u 1 budynku Amsterdam RAI.

Samsung Smart Signage
Linia cyfrowych ekranów komercyjnych Samsung na 2013 rok to ekonomiczne rozwiązania dla firm oparte na nowo opracowanej platformie Samsung Smart Signage. Kluczowym elementem platformy jest układ System on Chip (SoC). Dzięki niemu, po raz pierwszy partnerzy biznesowi koreańskiej formy będą mogli tworzyć aplikacje zoptymalizowane pod kątem różnych środowisk komercyjnych za pomocą pakietu Software Development Kit (SDK).

Jesteśmy przekonani, że w 2013 roku nasze innowacyjne, sprzętowe i programowe rozwiązania komercyjnych ekranów pomogą nam utrzymać pozycję globalnego lidera rynku LFD już piąty rok z rzędu – powiedział Jeonghwan Kim, starszy wiceprezes działu Enterprise Business w Samsung Electronics. – Rozwiązania ekranowe Samsung stały się jeszcze łatwiejsze w obsłudze, ponieważ pozwalają użytkownikom odtwarzać treść bez korzystania z zewnętrznego nośnika danych. Natomiast dzięki pakietowi SDK będziemy mogli nawiązać bliskie relacje z globalnymi firmami specjalizującymi się w oznakowaniu cyfrowym.

Ekonomiczne, kompleksowe rozwiązanie dla firm
Platforma Samsung Smart Signage zapewnia prosty, łatwy w użyciu interfejs, eliminując skomplikowane procedury instalacji i konfiguracji. Platforma jest wyposażona w dwurdzeniowy procesor główny, procesor wideo z obsługą szerokiej gamy kodeków oraz 4 lub 8 GB pamięci masowej. Ponadto, oferuje zintegrowany odtwarzacz multimedialny, który pozwala użytkownikom odtwarzać treść bez korzystania z podłączonego komputera lub dekodera. Brak zewnętrznych urządzeń ułatwia instalację oraz obsługę platformy. Zdecydowanie oszczędza  to zarówno czas jak i pieniądze.

A to już wiesz?  Nowe telewizory plazmowe firmy Samsung już w sprzedaży

Nowe ekrany komercyjne Samsung oferują także funkcję „plug and play”, umożliwiając wczytywanie treści i sterowanie urządzeniem przez port USB, oraz obsługują różne formaty audio i video, w tym m.in. WMV, MP4 i H.264. Dodatkowy atutem jest oprogramowanie Samsung MagicInfo Premium S, które pozwala zarządzać treścią i urządzeniami przez sieć lub za pomocą pilota.

Samsung nawiązuje współpracę z twórcami oprogramowania dla ekranów komercyjnych
Nowy pakiet Software Development Kit pozwala deweloperom na tworzenie aplikacji dostosowanych do szerokiej gamy środowisk biznesowych. Podczas targów ISE w Amsterdamie Samsung zaprezentował serie MEC, UEC, UDC i PEC:

  • MEC to seria cienkich, ekologicznych, wielkoformatowych ekranów LED, które ograniczają koszty i idealnie nadają się do zastosowań komercyjnych, publicznych i informacyjnych, w których wymagany jest klarowny obraz i wierne odwzorowanie barw.
  • UEC to seria wielkoformatowych ekranów do naściennych rozwiązań video. Ekrany mają cienką ramkę, która skupia uwagę jedynie na obrazie, wzmacniając tym samym przekaz reklamowy w szerokiej gamie środowisk, takich jak sklepy detaliczne, biura korporacyjne, hotele i restauracje.
  • Naścienne ekrany wideo z serii UDC oferują ultracienką ramkę, jasność 700 nitów, 8 GB pamięci masowej, zaawansowane zarządzanie kolorem (Advanced Color Management, ACM) oraz łatwy w użyciu zestaw instalacyjny. Są idealnym rozwiązaniem dla lotnisk, restauracji oraz w placówek handlowych czynnych przez całą dobę.
  • Seria PEC obejmuje ultracienkie, lekkie konstrukcje do budowania ścian wideo, które zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne w takich środowiskach, jak lotniska i restauracje.

Na stoisku Samsung zostanie także wystawiony przezroczysty ekran NL22B – zdobywca nagrody za innowacyjność na targach CES 2013, które odbyły się w styczniu tego roku w Las Vegas w USA. Na tym samym stoisku będzie także szansa obejrzenia wielodotykowego ekranu stołowego Samsung SUR40.

Więcej informacji o pakiecie Samsung Software Development Kit oraz wsparcie techniczne można znaleźć pod adresem www.samsungdforum.com. Więcej informacji o wielkoformatowych ekranach Samsung (B2B) można znaleźć na stronie www.samsunglfd.com

A to już wiesz?  STAR – Polska Nagroda Fotograficzna

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy