Wiadomości Branżowe

Skrzynka Envelo – jedno miejsce do obsługi korespondencji

Envelo dynamicznie rozwija pakiet e-usług i wprowadza skrzynkę Envelo, która umożliwia bezpieczne, zarządzanie korespondencją wychodzącą i przychodzącą. Rusza także pierwsza odsłona pocztowego Konta Zaufanego wraz z możliwością wysyłania neolistu elektronicznego.

Poczta Polska Usługi Cyfrowe rozwija e-usługi grupy kapitałowej Poczta Polska. Właśnie uruchamia skrzynkę Envelo, z której mogą skorzystać zalogowani użytkownicy. Jednocześnie Envelo udostępnia narzędzie do zbierania od nich uwag dotyczących jej funkcjonalności. Skrzynka Envelo to przestrzeń do przeglądania, archiwizowania oraz wysyłania i odbierania korespondencji. Można już z niej wysyłać listy polecone oraz zwykłe, a także skorzystać z neofaktury oraz neorachunków.

Konto Zaufane, czyli bezpieczna e-poczta

Skrzynka Envelo to darmowe konto pocztowe gwarantujące bezpieczną i wygodną korespondencję. Dzięki temu oszczędza się czas potrzebny na przygotowanie przesyłek. Zyskuje się automatyczne powiadomienia o statusie doręczenia oraz archiwum. Aby skorzystać ze wszystkich usług dostępnych na platformie, użytkownicy Envelo powinni zaktualizować swój profil do poziomu Konta Zaufanego.
 – Wystarczy, że jednorazowo potwierdzą swoją tożsamość w placówce Poczty Polskiej. Posiadacze Konta Zaufanego zyskają dostęp do naszej kolejnej nowości, czyli neolistu elektronicznego. Skrzynka Envelo to początek wygodnej i w pełni bezpiecznej komunikacji elektronicznej – wyjaśnia Grzegorz Świdwiński prezes spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Uwierzytelnienie w placówce gwarantuje, że Konto Zaufane powiązane jest z prawdziwą osobą lub firmą. Umożliwia także wysyłanie neolistów elektronicznych. Pełna identyfikacja nadawcy to zaś brak spamu czy automatycznie rozsyłanych wirusów. Usługa ta umożliwia bezpieczne przesyłanie drogą elektroniczną m.in. umów sprzedaży czy najmu, decyzji o udzieleniu pożyczki czy reklamacji. Neolist elektroniczny można wysłać jako zwykły lub rejestrowany. W przypadku wersji rejestrowanej nadawca otrzyma informację o wysłaniu wiadomości do odbiorcy oraz jej dostarczeniu i odczytaniu. Daty są potwierdzane Cyfrowym Stemplem Pocztowym. W okresie funkcjonowania początkowej wersji skrzynki Envelo, neolisty elektroniczne można wysyłać bezpłatnie.

List polecony ze skrzynki Envelo

Poczta Polska rozwija pakiet korespondencji rejestrowanej i po neoznaczku na przesyłki polecone wraz z udostępnieniem skrzynki Envelo, uruchomiła możliwość wysyłania neolistów drukowanych poleconych.
Dotychczas list polecony można było nadać tylko w placówce pocztowej. Teraz można go także wysłać z Envelo o każdej porze, z każdego miejsca. Nie trzeba nawet wychodzić z biura – podkreśla Grzegorz Świdwiński.
Neolist polecony to ułatwienie zwłaszcza dla firm i instytucji, które wysyłają duże wolumeny przesyłek poleconych. W skrzynce Envelo wysłanie listów poleconych i zarządzanie ważną korespondencją to proces wygodny i łatwy w obsłudze dzięki dużej automatyzacji.

Skorzystaj z Envelo i poleć znajomym

Platforma Envelo wciąż się rozwija. Wprowadza kolejne funkcjonalności i promuje korzystanie z e-usług pocztowych. Wraz z udostępnieniem nowości rozpoczęła dwie kampanie, w których użytkownicy otrzymują kody rabatowe.

Pierwsza z nich to akcja „Podaj dalej”. Każdy użytkownik platformy może w okresie promocji wysłać neokartkę i przekazać w ten sposób bliskim zniżkę. Zasady są proste. Wystarczy nadać neokartkę z www.envelo.pl. Jej adresat otrzyma nie tylko pozdrowienia, lecz także rabat 25%. Jeśli zdecyduje się go wykorzystać i wysłać kolejną neokartkę, podaruje adresatowi zniżkę 30%, a ten wysyłając swoją neokartkę, obdaruje następną osobę najwyższym rabatem 35%. Każdy kolejny adresat otrzyma maksymalną zniżkę, którą będzie mógł dalej się dzielić.

Druga promocja – „Poleć znajomym” – przeznaczona jest dla użytkowników, którzy zarejestrują się na platformie. W pierwszej odsłonie obejmuje neokartkę, w kolejnych dołączą neolist drukowany i neolist drukowany masowy. Każdy zalogowany może podać na www.envelo.pl adres e-mail osoby, której chce podarować rabat 20% na jedną z usług objętych promocją. Jeśli dana osoba zarejestruje się na platformie Envelo i wykorzysta kod rabatowy, użytkownik polecający usługi także otrzyma w prezencie zniżkę 20%.

Regulaminy obu promocji dostępne są na www.envelo.pl.

Envelo dla mobilnych

Spółka rozwija swoje e-usługi również w kanale mobilnym. Za pośrednictwem aplikacji Envelo użytkownicy smartfonów i tabletów mogą przygotować spersonalizowaną neokartkę, poddając edycji autorskie zdjęcia. Pod koniec roku użytkownicy otrzymali możliwość archiwizowania faktur w skrzynce neorachunki. W aplikacji ponadto dostępna jest wyszukiwarka, dzięki której znajdziemy placówkę pocztową, skrzynkę czy kod pocztowy. Zamówimy też kuriera Pocztex i sprawdzimy status doręczenia przesyłki rejestrowanej. Aplikacja mobilna Envelo współpracuje z systemami Android, iOS i Windows Phone.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Poczta Polska. Dostarczył

Similar Posts