Książka LIFESTYLE

Spotkanie z Jackiem Dehnelem na Bankowym

Data publikacji: 2019-08-26
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Spotkanie z Jackiem Dehnelem na Bankowym
Kategoria: LIFESTYLE, Książka

29 sierpnia Jacek Dehnel w towarzystwie Leszka Bugajskiego opowie zebranym o kulisach powstawania swojej nowej książki „Ale z naszymi umarłymi”

Spotkanie z Jackiem Dehnelem na Bankowym LIFESTYLE, Książka - 29 sierpnia Jacek Dehnel w towarzystwie Leszka Bugajskiego opowie zebranym o kulisach powstawania swojej nowej książki „Ale z naszymi umarłymi”

W 2007 roku został laureatem Paszportu Polityki w kategorii literatura. Był pięciokrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike, a w 2014 roku zdobył nominację do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Niezwykle utalentowany pisarz Jacek Dehnel to ostatni gość literackiego cyklu czwartkowych dyskusji na Zielonym Placu Bankowym. Rozmowę z autorem, która odbędzie się 29 sierpnia poprowadzi Leszek Bugajski.

29 sierpnia Jacek Dehnel w towarzystwie Leszka Bugajskiego opowie zebranym o kulisach powstawania swojej nowej książki „Ale z naszymi umarłymi”, która miała premierę w czerwcu 2019 roku. To właśnie w tej powieści martwi Polacy wstają z grobów i ruszają na podbój świata. Na pewno padną również pytania o cały dorobek artystyczny autora oraz jego literackie inspiracje. Po spotkaniach z Krzysztofem Vargą, Manuelą Gretkowską, Małgorzatą Rejmer i Joanną Bator to będzie ostatnie wydarzenie na literackiej scenie Zielonego Placu Bankowego.

Specjalnie dla uczestników spotkań literackich na placu Bankowym organizatorzy przewidzieli quizy związane z twórczością autorów, w których nagrodami będą książki z autografami.

Zielona przestrzeń Placu Bankowego to miejska strefa kultury i ekologii, wypełniona roślinami, wodnymi kurtynami i wygodnymi siedziskami. Projekt łączy idee poprawy jakości życia z edukacją na temat recyklingu i bogatym programem kulturalnym. Poza spotkaniami z pisarzami, cyklicznie odbywać się będą tam koncerty, animacje i warsztaty ekologiczne. Do dyspozycji warszawiaków oddano również wystawę plenerową o historii placu Bankowego, roli przestrzeni publicznych i zdrowym mieście oraz pawilon z jedzeniem i napojami i food trucki.

Plac Bankowy na Facebooku: www.facebook.com/events/2595236560500819/

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
Spotkanie z Jackiem Dehnelem na Bankowym LIFESTYLE, Książka - 29 sierpnia Jacek Dehnel w towarzystwie Leszka Bugajskiego opowie zebranym o kulisach powstawania swojej nowej książki „Ale z naszymi umarłymi”
Hashtagi: #LIFESTYLE #Książka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #Książka   #LIFESTYLE