Wiadomości Branżowe

Stora Enso otwiera największą inwestycję w Polsce i Europie

Stora Enso otwiera największą inwestycję w Polsce i Europie
Nowa maszyna wytwarzająca papiery do produkcji tektury falistej Stora Enso w Polsce zamienia makulaturę w nowe opakowaniaOficjalne otwarcie nowej maszyny wytwarzającej papiery do produkcji tektury falistej, które odbyło się w Ostrołęce 23 maja 2013 r., to namacalny dowód strategicznych zmian trwających w Stora Enso. Nowa maszyna produkująca lekkie papiery wyłącznie z włókien wtórnych, najcenniejszy obiekt Zakładu Papierniczego w Ostrołęce, została uruchomiona na początku 2013 r. „Nieustannie inspirujemy nowe sposoby myślenia, a nowa inwestycja w Polsce jest kolejnym krokiem w procesie naszej transformacji w generującego wartość gracza na rynku materiałów odnawialnych oraz firmę, która skupia swoją działalność na obszarach rynków rozwijających się” – powiedział Jouko Karvinen, Dyrektor Generalny Stora Enso.„Zapotrzebowanie klientów na nowoczesne, lekkie opakowania z tektury falistej rośnie w szybkim tempie. Rynek Europy Środkowej i Wschodniej będzie notować stały wzrost na poziomie 5% rocznie. Dzięki naszej nowej maszynie papierniczej MP5 wzmocnimy naszą pozycję na obszarze wzrastających rynków Europy Środkowej i
Teaser

Nowa maszyna wytwarzająca papiery do produkcji tektury falistej Stora Enso w Polsce zamienia makulaturę w nowe opakowania

Oficjalne otwarcie nowej maszyny wytwarzającej papiery do produkcji tektury falistej, które odbyło się w Ostrołęce 23 maja 2013 r., to namacalny dowód strategicznych zmian trwających w Stora Enso. Nowa maszyna produkująca lekkie papiery wyłącznie z włókien wtórnych, najcenniejszy obiekt Zakładu Papierniczego w Ostrołęce, została uruchomiona na początku 2013 r.

 „Nieustannie inspirujemy nowe sposoby myślenia, a nowa inwestycja w Polsce jest kolejnym krokiem w procesie naszej transformacji w generującego wartość gracza na rynku materiałów odnawialnych oraz firmę, która skupia swoją działalność na obszarach rynków rozwijających się” – powiedział Jouko Karvinen, Dyrektor Generalny Stora Enso.

Zapotrzebowanie klientów na nowoczesne, lekkie opakowania z tektury falistej rośnie w szybkim tempie. Rynek Europy Środkowej i Wschodniej będzie notować stały wzrost na poziomie 5% rocznie. Dzięki naszej nowej maszynie papierniczej MP5 wzmocnimy naszą pozycję na obszarze wzrastających rynków Europy Środkowej i Wschodniej, wspierając jednocześnie naszą strategię rozwoju produkcji opakowań” – powiedział Mats Nordlander, Wiceprezydent Stora Enso Renewable Packaging.

Nowa maszyna wytwarzająca papiery do produkcji tektury falistej – zrównoważona inwestycja

Zintegrowana sieć pozyskiwania makulatury należąca do Stora Enso w Polsce, nowa wydajna elektrownia zasilana w ponad 50% przy pomocy biopaliw oraz nowa supernowoczesna maszyna wytwarzająca papiery do produkcji tektury falistej o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energię sprawiają, że zakład w Ostrołęce wyznacza europejskie standardy kosztów produkcji i oferty produktowej.

Stora Enso dysponuje w Polsce własnym systemem pozyskiwania makulatury, w którego skład wchodzą punkty zbiórki makulatury i sortownie na terenie całego kraju. Zebrany przez firmę surowiec do produkcji opakowań transportowany jest do tych placówek, gdzie jest oczyszczany z odpadów, a następnie formowany w bele. Gotowy surowiec przewożony jest następnie do zakładu papierniczego Stora Enso w Ostrołęce i zamieniany w nowe produkty – tekturowe pudła i opakowania.

A to już wiesz?  Polska sieć Ziko Apteka zdobywa nowy rynek

„Niektórym makulatura kojarzy się jedynie z kolorowymi śmieciami, ale to właśnie ten surowiec napędza wielkie maszyny wytwarzające papiery do produkcji tektury falistej. Prawdziwy recykling to coś więcej niż tylko sortowanie. Polega on na tym, że z surowców wtórnych powstają w pełni funkcjonalne nowe produkty” – powiedział Jerzy Janowicz, Dyrektor Zakładu w Ostrołęce.

 

 

Zakład Papierniczy w Ostrołęce, fakty:

Zakład jest zlokalizowany w Ostrołęce w odległości 120 km od Warszawy, wzdłuż drogi nr 61.

Historia zakładu sięga 1959 roku, w którym działalność rozpoczęły państwowe Zakłady

Celulozowo-Papiernicze w Ostrołęce.

Zakład w Ostrołęce jest największym zakładem Stora Enso w Polsce pod względem powierzchni.

W skład kompleksu papierniczego w Ostrołęce wchodzą  Zakład Celulozy i Papieru, Zakład Tektury Falistej i Pudeł, Zakładu Worków Papierowych oraz Zakład MP5.

Zakład Tektury Falistej i Pudeł produkuje jedno i dwuwarstwową tekturę falistą o dowolnym typie fali, która jest następnie wykorzystywana do produkcji rozmaitych rodzajów pudeł klapowych i fasonowych.

Zakład Worków Papierowych jest jednym z najnowocześniejszych producentów worków w Europie Środkowej i Wschodniej, wyposażonym w trzy zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Asortyment obejmuje worki otwarte klejone, otwarte szyte, wentylowe, a także worki w rolach.

Nowa maszyna MP5 wytwarzająca lekkie papiery do produkcji tektury falistej  została uruchomiona na początku 2013 r. Obecnie maszyna jest w fazie rozruchu, która potrwa do kilku miesięcy. Koszt inwestycyjny maszyny to 285 milionów euro, jej wydajność wynosi 455 tysięcy ton produktu rocznie.

Zakłady Stora Enso w Polsce posiadają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, FSC CoC oraz PEFC CoC (Odpowiedzialna Gospodarka Leśna) a zakłady produkujące opakowania z tektury falistej i kaszerowanej dodatkowo ISO 22000.

 

< 242479" >
Źródło Stora Enso Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy