Wiadomości Branżowe

Święto reportażu w Toruniu

Już w czwartek, 10 kwietnia 2014 roku, rozpocznie się w Toruniu druga edycja Festiwalu Sztuki Faktu. Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem została otwarta rejestracja na niektóre bloki programu. Bezpłatne wejściówki można rezerwować w serwisie internetowym festiwalu: http://sztukafaktu.pl/rezerwacja.

Za sprawą wydarzenia do Torunia przyjadą znakomici goście, wśród których będą m.in. Beata Tadla, Tomasz Sekielski, Ryszard Bugajski, Henryk Talar. Program tegorocznego festiwalu nawiązuje do 25. rocznicy wyborów czerwcowych z 1989 roku — historycznego przełomu sięgającego korzeniami powstania „Solidarności”, który doprowadził do utworzenia niekomunistycznego rządu w Polsce. Niedługo potem obalono mur berliński.

W ramach festiwalu odbędzie się konkursowy przegląd reportaży i filmów dokumentalnych, panel dyskusyjny poświęcony etyce w mediach oraz Noc Reporterów, podczas której ze swoimi odbiorcami spotkają się dziennikarze najważniejszych programów i magazynów reporterskich TVP.

Ze względu na duże zainteresowanie wydarzeniem zdecydowaliśmy się otworzyć zamkniętą już rejestrację na niektóre bloki programu, w tym na tak prestiżowe punkty programu, jak festiwalowe gale: Galę otwarcia festiwalu i Galę wręczenia nagród, a także na cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności spotkanie z uznanymi dziennikarkami „Wiadomości”: Beatą Tadlą i Marią Stepan oraz warsztaty Newsweeka „Dziennikarstwo ery cyfrowej” — zapowiada Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wszyscy zainteresowani współczesnymi mediami mogą zgłaszać się także na Blok 10 „Spotkanie z dyrektorem TVP1 Piotrem Radziszewskim i Tomaszem Sekielskim”, Blok 11 „Noc Reporterów”, Blok 13 „Konkursowy przegląd reportaży i spotkania z autorami”, Blok 15 „Pokaz reportaży Tamary Sołoniewicz «Czy słyszysz jak płacze ziemia?» i «Matecznik», rozmowa z Jerzym Kaźmierczakiem, dyrektorem Ośrodka Dokumentacji i Zbiorów Programowych TVP o rekonstrukcji filmu oraz wspomnienie o Tamarze Sołoniewicz”.

Wprowadziliśmy także do dystrybucji wejściówek Blok H, czyli Warsztaty historyczne MDR-TVP, które organizują Fundacja Konrada Adenauera i Akademia TVP. Sesja, która odbędzie się w Sali Małej Teatru „Baj Pomorski” zapowiada się bardzo ciekawie. Wezmą w niej udział wybitni goście: dr Tadeusz Doroszuk, dyrektor TVP Historia, prof. Andrzej Paczkowski, dr Ulrich Brochhagen z MDR — dodaje Krystian Kubjaczyk.

Organizatorami 2. edycji Festiwalu Sztuki Faktu są
Miasto Toruń, Toruńska Agenda Kulturalna i Telewizja Polska.

Toruńska Agenda Kulturalna
ul. Pod Krzywą Wieżą 1, 87-100 Toruń
tel. +48 56 621 03 33 ⋅ faks +48 56 651 02 37
http://www.tak.torun.pl/

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy