Wiadomości Branżowe

Tablet dla (azjatyckiego) lekarza

Tablety stały się na tyle popularne, że producenci pracują nad ich specjalnymi wersjami. Przykładem takiego rozwiązania jest tablet MioCARE firmy Mio Technology, znanej dotychczas z produkcji samochodowych nawigacji GPS. Inżynierowie Mio opracowali urządzenie z myślą o lekarzach i personelu medycznym. Urządzenie jest już w sprzedaży – na razie w krajach Azji.

MioCARE to owoc połączenia trzech elementów: technologii biomedycznej, wyspecjalizowanego oprogramowania dla urządzeń przenośnych oraz rozwiązań mobilnych.

Łatwość obsługi w szpitalnych warunkach pracy ma być głównym atutem urządzenia. Na przykład jego wielkość (przekątna ekranu 6”) została dobrana tak, by łatwo mieścić się w kieszeni lekarskiego płaszcza i aby można było chwycić je w całości jedną ręką. Jednak to nie wszystkie nowatorskie rozwiązania, które w nim zastosowano.

Aby urządzenie mogło funkcjonować w takim środowisku może być poddawane dezynfekcji oraz być odkażane 75% roztworem alkoholu. Wyposażono je w kamerę potrafiącą odczytywać kody kreskowe umieszczane na kartach pacjentów. Jak ta tablet przystało, urządzenie ma wbudowany także Bluetooth i bezprzewodową sieć WiFi oraz dostęp do dedykowanej usługi Chmury.

Na potrzeby produktu stworzono MiAppStore, miejsce, z którego można pobrać wszelkie aplikacje dedykowane dla MioCARE. Można znaleźć tam programy, które służą do monitorowania zmian podczas długoterminowego leczenia pacjenta czy monitorowania przebiegu chemioterapii. A to jedynie przykłady dostępnych aplikacji.

Urządzenie powstało dzięki współpracy Mio z Narodowym Uniwersytetem Yang-Ming, co wiąże się również z pomysłm włączenia mobilnych rozwiązań do programu nauki nowego personelu medycznego. Już podczas studiów będą prezentowane korzyści z wykorzystania z rozwiązań mobilnych.

Więcej informacji o produkcie dostępnych jest pod adresem http://miocare.mio.com

 

Mio Technology — informacje

Mio Technologyprojektuje i sprzedaje urządzenia, dzięki którym użytkownicy mogą wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie usług mobilnych. Firma powstała w maju 2002 roku, obecnie działa na Tajwanie, w Chinach, Europie, Ameryce Północnej, Australii, Japonii oraz Korei Południowej.Mio Technologyzatrudnia ponad 1500 osób na całym świecie, a swoje produkty oferuje w niemal 50 krajach. Firma dysponuje szeroką gamą mobilnych produktów do nawigacji, włączając systemy nawigacji samochodowej, handheldy, telefony oraz urządzenia GPS PDA. Wszystkie zaprojektowane z myślą o eksplorowaniu oraz odkrywaniu świata. ObecnieMio Technologyjest liderem sprzedaży urządzeń GPS w Polsce **.

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl

**Wg danych z raportu GfK za 2010


Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy