Wiadomości Branżowe

Wirtualna Polska rozwija aplikacje informacyjne

Nowe funkcjonalności, m.in. widget z prognozą pogody oparty na geolokalizacji; możliwość komentowania artykułów i galerii oraz przeglądania opinii innych użytkowników; nowa kategoria – Rozrywka – oraz nowe działy w sekcjach Sport i Galerie; subskrypcja wiadomości TOP. Aplikacja Info WP.PL na iPhone’y została gruntownie przebudowana. Odświeżona została także wersja Info WP.PL na urządzenia z systemem WP7.

 Info WP.PL na system iOS: nowe funkcjonalności, nowe działy, nowe możliwości

Aplikacja Info WP.PL, dostarczająca świeżych informacji na temat najważniejszych wydarzeń, w nowej odsłonie wzbogaciła się o szereg przydatnych funkcjonalności, które z pewnością okażą się pomocne wszystkim posiadaczom iPhone’ów. Nowością jest funkcja geolokalizacyjna dla pogody, dzięki której aplikacja automatycznie wskazuje prognozę dla miejsca, w którym użytkownik się znajduje.

Ponadto, posiadacze smartfonów Apple’a mogą teraz korzystać z modułu opinie – pozwalającego na komentowanie i przeglądanie komentarzy innych użytkowników, które umieszczane są pod artykułami oraz galeriami. Nową, ciekawą opcją jest subskrypcja powiadomień z informacjami TOP – najważniejszymi w danym dniu.

Info WP.PL wzbogaciła się także o nowe działy tematyczne. Poszerzona została kategoria sportowa (obok Ekstraklasy i Formuły 1 znalazły się informacje z I ligi, koszykówki i siatkówki), pojawiła się sekcja Rozrywka (z wiadomościami z serwisów WP.PL: Film, Aleseriale, Teleshow, Muzyka, Nocoty), rozbudowane zostały galerie zdjęć.

 Nowe Info WP.PL na system WP7 – na życzenie użytkowników

Info WP.PL uruchomiliśmy jesienią ubiegłego roku, jako pierwszą polską aplikację portalową na tę platformę. Odświeżając ją, wsłuchaliśmy się w opinie i oczekiwania naszych użytkowników tak, by jak najlepiej odpowiadała ich potrzebom – mówi Bartosz Czechowicz, Kierownik Projektów w Dziale Rozwoju Biznesu Wirtualnej Polski

Aplikacja Info WP.PL dedykowana urządzeniom z Windows Phone 7 została maksymalnie dopasowana do możliwości tego systemu, wykorzystuje m.in. wielostronne kafelki i widoki panoramiczne.

W odnowionej wersji wprowadzono zmiany w wyglądzie i użytecznościach (np. zmieniono wygląd nagłówków). Uwzględniono uwagi zgłaszane przez użytkowników aplikacji, dzięki czemu zoptymalizowano jej funkcjonowanie – szybkość, działanie widoku artykułu.

 Aplikacje mobilne WP.PL – nowe produkty i nieustanny rozwój

– Nieustannie rozwijamy mobilne serwisy WWW na smartfony i tablety a także kluczowe aplikacje jak Info WP.PL, Sport WP.PL i Program TV. Wszystkie nasze aplikacje pobrano już ponad 900 tys. razy. Oczywiście prym wiodą produkty na popularne w Polsce systemy Android i iOS – mówi Paweł Janecki, kierownik zespołu Portal dla Komórek Wirtualnej Polski.

Wirtualna Polska udostępniła dotychczas aplikację Info WP.PL na trzy platformy mobilne – Android, iOS oraz WP7. Obecnie portfolio Wirtualnej Polski to łącznie 19 produktów na 4 systemy operacyjne.

 

 

Similar Posts