Wakacje

Wyjazdy językowe – pomysł na wakacje

Metoda Callana, SITA, kursy stacjonarne. Sposobów i skuteczną naukę języka jest wiele. Jednak coraz większą popularność zyskuje turystyka edukacyjna – szansa na naukę poprzez zabawę oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych w praktyce.

Chciałam jak najszybciej nauczyć się języka i mieć przy tym ciekawe wakacje – mówi Ala Qandil, absolwentka liceum im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie. Ala zdecydowała się na 3-tygodniowy kurs języka hiszpańskiego w Maladze. Zaczynała od zera, jednak pobyt w Hiszpanii tak zachęcił ją do nauki, że obecnie kontynuuje ją w domu na poziomie średnioozawansowanym.

041043b.JPG

Według najnowszych badań CBOS już 78 proc. uczniów i studentów włada językiem obcym. Z roku na rok przybywa również uczniów, który jak Ala, chcą poznawać język, ale nie wyłącznie poprzez obcowanie z podręcznikami i słownikami. Wakacje z językiem to możliwość ciągłego sprawdzania swoich umiejętności w praktyce, a co więcej – szansa na poznanie kultury danego kraju.

Dzięki pobytowi we Austrii przełamałam barierę językową. Mentalność Austriaków sprawiła, że mówienie w ich języku stało się dla mnie prawdziwą frajdą – mówi Sylwia Milczarek, która zdecydowała się na kurs niemieckiego w Bad Gastein organizowany przez Student Travel Schools.

Metodycy językowi podkreślają również inne pozytywy turystyki językowej. Kontakt z żywym językiem pozwala wychwycić, które zwroty są na topie, a które stają się archaizmami.

Uczestnicy zagranicznych kursów językowych wskazują także na dodatkową zaletę wyjazdów. Na kursy językowe decydują się najczęściej osoby ciekawe świata i niezwykle otwarte, dlatego jest to również szansa na zawarcie nowych znajomości.

Ala: – Tworzyliśmy zgraną paczkę. Nie mogłam się nudzić ani podczas zajęć, ani poza nimi. A dodatkowo, mam teraz znajomych w całej Europie.

Firmy organizujące zagraniczne kursy językowe wciąż poszerzają swoją ofertę. Można wybierać między kursami intensywnymi, sportowymi oraz semestrem za granicą, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

hastagi na stronie:

#Ala Qandil #pomysł na wakacje 2011 #obozy językowe dla studentów

Similar Posts