Wiadomości Branżowe

Z miłości do podatków…

Szczwane Chrabąszcze – taką nazwę nosił zespół studentów z Uniwersytetu Warszawskiego, którzy wygrali X, jubileuszową, edycję konkursu EYe on Tax. Dla nich podatki nie mają żadnych tajemnic.

Osiągnąć sukces nie było łatwo – aby dotrzeć do samego finału trzeba było pokonać wielu przeciwników. Tym razem w szranki stanęło 719 trzy-, czteroosobowych zespołów. Składały się one ze studentów prawa, ekonomii, finansów i rachunkowości, jak również z tych, którzy studiują na innych kierunkach, ale interesują się podatkami oraz doradztwem finansowym.

Do decydującego etapu dotarło 12 najlepszych drużyn, a dwie z nich awansowały do finału. O zwycięstwie miała zadecydować rozprawa. Wygrał zespół z Warszawy. „Do konkursu specjalnie się nie przygotowywaliśmy – wiedza wynika z naszych zainteresowań, pasji. Sam kierunek studiów jest związany z podatkami” – wyjaśnia Jakub Nowicki, członek zwycięskiej drużyny, który w przyszłości chciałby zrobić karierę w branży podatkowej.

Konkurs może mu to umożliwić – jego nagrodami głównymi są 24 tys. zł do podziału na drużynę oraz płatne praktyki w Dziale Doradztwa Podatkowego i Prawnego w EY. „Konkurs staje się jednym z ważniejszych elementów rekrutacji. Wśród naszych pracowników są jego uczestnicy, w tym zwycięzcy. Wychodzimy z założenia, że skoro interesuje ich prawo podatkowe, umieją się zaprezentować i rozwiązują zadania, to będą się sprawdzać jako pracownicy” – mówi serwisowi infoWire.pl Michał Goj z EY.

Wszyscy uczestnicy konkursu podkreślają, że warto brać w nim udział – jest prestiżowy, a jego poziom z roku na rok rośnie. Ponadto zadania, z którymi trzeba się zmierzyć, są odzwierciedleniem problemów napotykanych w rzeczywistości.dostarczył infoWire.pl
Źródło infoWire.pl. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy