Wiadomości Branżowe

Zabezpiecz sieć firmową przed atakami cybernetycznymi z serią ZyWALL USG

ZyXEL Communications wprowadza nowe funkcje do popularnej serii zintegrowanych bram bezpieczeństwa – ZyWALL USG. Urządzenia, wyposażone w najnowszą technologię filtrowania, umożliwiają kompleksową i natychmiastową analizę treści

ZyXEL Communications wprowadza nowe funkcje do popularnej serii zintegrowanych bram bezpieczeństwa – ZyWALL USG. Urządzenia, wyposażone w najnowszą technologię filtrowania, umożliwiają kompleksową i natychmiastową analizę treści internetowych. Produkty z rodziny ZyWALL USG gwarantują pełną ochronę sieci dla małych i średnich firm przed zewnętrznymi zagrożeniami, takimi jak złośliwe oprogramowanie, wirusy czy nawet ataki hakerskie. 

Internet stał się nieodzownym aspektem codziennego życia – nie tylko jako narzędzie pracy, ale i sposób wypoczynku czy utrzymania relacji ze znajomymi. Internet oznacza jednak nie tylko wygodę i możliwość korzystania z nowych technologii cyfrowych – niesie także za sobą zagrożenie o niespotykanym dotąd zasięgu. Powstaje coraz więcej złośliwego oprogramowania, wirusów i grup hackerskich, mogących wyrządzić duże szkody dla sieci firmowych. W rezultacie może dojść do utraty, uszkodzenia lub kradzieży danych, a w konsekwencji nawet do upadku zaatakowanej firmy –  niezależnie od jej rozmiarów.

ZyWALL USG – idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm

Małe i średnie przedsiębiorstwa są narażone na ataki z zewnątrz w takim samym stopniu, co korporacje. Nie posiadają jednak na tyle zaawansowanej infrastruktury IT, która pozwoliłaby na całkowite zabezpieczenie sieci. Seria ZyWALL USG dostarcza mniejszym przedsiębiorstwom profesjonalne rozwiązania. ZyXEL wzbogacił urządzenia ZyWALL USG o najnowocześniejszą technologię filtrowania treści (content filtering), zapewniając nowe narzędzie do zarządzania, oferujące proste procedury inspekcji bezpieczeństwa, diagnostykę oraz analizę.

Najnowsze rozwiązania content filtering

Zaimplementowane w urządzeniach ZyWALL USG rozwiązania filtrujące strony internetowe bazują na technologii „chmury” i są wspierane przez Blue Coat WebPulse. Dzięki temu chronią użytkowników i ich sieci przed najnowszymi internetowymi zagrożeniami i nadużyciami, blokując pobieranie złośliwego oprogramowania. Content filtering odbywa się w czasie rzeczywistym, zaś WebPulse na bieżąco wykrywa złośliwe oprogramowanie i dostarcza rzetelną analizę treści internetowych.

Kolejną ulepszoną funkcją jest interfejs z opcją centralnego zarządzania. Panel kontrolny, który jest dostępny z poziomu przeglądarki, dostarcza administratorom IT przejrzysty status w czasie rzeczywistym oraz automatycznie generuje dzienne raporty z informacjami o aktywności całego systemu sieciowego. Czytelny interfejs pozwala na bardziej efektywne wykrywanie źródeł zagrożeń.

A to już wiesz?  „Legiony Polskie” na znaczku pocztowym

Dostępność

Seria urządzeń ZyWALL USG, wraz z najlepszą licencją filtrowania treści i możliwością generowania rozbudowanych raportów, tworzy niezawodne rozwiązanie najwyższej klasy dla małych i średnich firm. Produkty ZyWALL USG można nabyć za pośrednictwem: AB, Action, eD'system oraz RRC.

 

***

ZyXEL Communications

Firma ZyXEL Communications, założona w 1989 r. na Tajwanie, to światowej klasy producent urządzeń sieciowych oferujący innowacyjne i niezawodne rozwiązania Internetowe. Jako jeden z pierwszych producentów modemów, ZyXEL w szybkim tempie stał się wiodącym dostawcą technologii sieciowych. Współcześnie ZyXEL jest jedną z niewielu firm na świecie, mających w swojej ofercie kompletne rozwiązania sieciowe dla operatorów telekomunikacyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji, a także dla cyfrowego domu, dopasowanych do wielu różnych scenariuszy wdrożeniowych. Rozwiązania telekomunikacyjne obejmują przewodowy i bezprzewodowy sprzęt sieciowy, sieciowe urządzenia abonenckie oraz przełączniki klasy operatorskiej. W ofercie dla MŚP oraz korporacji znajdują się m.in. zintegrowane bramy bezpieczeństwa (Unified Security Gateway), przełączniki LAN, WLAN oraz telefonia IP. Na potrzeby cyfrowego domu ZyXEL proponuje urządzenia do łączności sieciowej i rozwiązania multimedialne. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.zyxel.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy